| Korimalli, LDV Terron 9? | Lava-auto (Pick-up) , 4 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 7.9 l/100 km 29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| Päästöt, LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 209 g/km CO2 Euro 5 |
| Huippunopeus, 2025 Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 10.9 s 0-60 mph: 10.4 s |
| Teho, LDV Terron 9 Lava-auto (Pick-up) 2025 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 222 hv, 520 Nm 383.53 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, LDV Terron 9 Lava-auto (Pick-up) 2025 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 2.5 l 2498 sm3 152.44 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 LDV 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, LDV Terron 9 Lava-auto (Pick-up) 2025 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | Neliveto. Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa pysyvästi auton neljää pyörää. |
| Pituus, 2025 LDV Terron 9 Lava-auto (Pick-up) ? | 5500 mm 216.54 in. |
| Leveys, 2025 LDV Terron 9 Lava-auto (Pick-up) ? | 1997 mm 78.62 in. |
| Nettopaino, 2025 LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 2400-2495 kg 5291.09 - 5500.53 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 LDV Terron 9 2.5 TD (222 Hp) 4WD Automatic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | LDV |
| Malli | Terron 9 |
| Sukupolvi | Terron 9 |
| Versio (moottori) | 2.5 TD (222 hv) 4WD Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Kesäkuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Lava-auto (Pick-up) |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 4 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 7.9 l/100 km
29.8 US mpg 35.8 UK mpg 12.7 km/l |
| CO2-päästöt | 209 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 10.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 10.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 10.4 s |
| Huippunopeus | 180 km/h 111.85 mph |
| Päästönormi | Euro 5 |
| Paino/teho suhde | 10.8 kg/hv, 92.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.6 kg/Nm, 216.7 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 222 hv @ 3800 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 88.9 hv/l |
| Vääntömomentti | 520 Nm @ 1500-2500 kierrosta/min 383.53 lb.-ft. @ 1500-2500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, pitkittäin |
| Moottorin malli/koodi | SC25T |
| Moottorin tilavuus | 2498 sm3 152.44 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 88.3 mm 3.48 in. |
| Männän liike | 102 mm 4.02 in. |
| Puristussuhde | 16:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä Hiukkassuodatin |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2400-2495 kg 5291.09 - 5500.53 lbs. |
| Enimmäispaino | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 1005-1100 kg 2215.65 - 2425.08 lbs. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 80 l 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 350 kg 771.62 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5500 mm 216.54 in. |
| Leveys | 1997 mm 78.62 in. |
| Leveys ulkopeilit taitettuina | 2045 mm 80.51 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2265 mm 89.17 in. |
| Korkeus | 1874 mm 73.78 in. |
| Pyörän perusta | 3300 mm 129.92 in. |
| Etupyörän jälki | 1685 mm 66.34 in. |
| Takapyörän jälki | 1685 mm 66.34 in. |
| etuylitys | 953 mm 37.52 in. |
| takaylitys | 1247 mm 49.09 in. |
| Maavara | 220 mm 8.66 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 13.3 m 43.64 ft. |
| lähestymiskulma | 29° |
| Jättökulma | 25° |
| ylityskulma | 20° |
| nousukulma | 31° |
| kahluusyvyys | 550 mm 21.65 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa pysyvästi auton neljää pyörää. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Jäykkä akseli, Poikittainen vakaaja , Iskunvaimennin |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 265/65 R18; 275/55 R20 |
| Vanteen koko | 8J x 18; 8.5J x 20 |