
| De ce tip este caroseria, LDV Mifa 9? | Dubita, MPV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 90 kWh (245 Hp) Electric? | 430-440 km 267.19 - 273.4 mi |
| Care este consumul de energie electrică, LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 21.3-21.8 kWh/100 km 34.28 - 35.08 kWh/100 mi 98 - 96 MPGe 4.7 - 4.6 km/kWh 2.9 - 2.9 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2022 Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 180 km/h | 111.85 mph |
| Care este puterea motorului, LDV Mifa Dubita, MPV 2022 90 kWh (245 Hp) Electric? | 245 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, LDV Mifa 9 Dubita, MPV 2022 90 kWh (245 Hp) Electric? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2022 LDV Mifa Dubita, MPV? | 5270 mm 207.48 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2022 LDV Mifa Dubita, MPV? | 2000 mm 78.74 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2022 LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 2310-2535 kg 5092.68 - 5588.72 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2022 LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 3000-3095 kg 6613.87 - 6823.31 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2022 LDV Mifa Dubita, MPV? | 466 - 2017 l 16.46 - 71.23 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2022 LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | LDV |
| Model | Mifa |
| Generație | Mifa 9 |
| Modificare (Tip motor) | 90 kWh (245 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | Noiembrie, 2022 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Dubita, MPV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Viteza maximă | 180 km/h 111.85 mph |
| Raport greutate/putere | 9.4 kg/CP, 106.1 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.6 kg/Nm, 151.5 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 90 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 430-440 km 267.19 - 273.4 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 21.3-21.8 kWh/100 km
34.28 - 35.08 kWh/100 mi 98 - 96 MPGe 4.7 - 4.6 km/kWh 2.9 - 2.9 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 245 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 245 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2310-2535 kg 5092.68 - 5588.72 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 3000-3095 kg 6613.87 - 6823.31 lbs. |
| Încarcatura maxima | 560-690 kg 1234.59 - 1521.19 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 466 l 16.46 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2017 l 71.23 cu. ft. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5270 mm 207.48 in. |
| Lăţime | 2000 mm 78.74 in. |
| Înălţime | 1840 mm 72.44 in. |
| Ampatament | 3200 mm 125.98 in. |
| Ecartament faţă | 1690 mm 66.54 in. |
| Ecartament spate | 1712 mm 67.4 in. |
| consola frontala | 955 mm 37.6 in. |
| consola spate | 1115 mm 43.9 in. |
| Garda la sol | 140 mm 5.51 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12.7 m 41.67 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 225/60 R18; 235/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 18; 7.5J x 19 |