
| Korimalli, LDV Mifa 9? | Minibussi , MPV , 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 90 kWh (245 Hp) Electric? | 430-440 km 267.19 - 273.4 mi |
| Virrankulutus, LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 21.3-21.8 kWh/100 km 34.28 - 35.08 kWh/100 mi 98 - 96 MPGe 4.7 - 4.6 km/kWh 2.9 - 2.9 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2022 Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 180 km/h | 111.85 mph |
| Teho, LDV Mifa Minibussi , MPV 2022 90 kWh (245 Hp) Electric? | 245 hv, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Vetotapa, LDV Mifa 9 Minibussi , MPV 2022 90 kWh (245 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2022 LDV Mifa Minibussi , MPV ? | 5270 mm 207.48 in. |
| Leveys, 2022 LDV Mifa Minibussi , MPV ? | 2000 mm 78.74 in. |
| Nettopaino, 2022 LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 2310-2535 kg 5092.68 - 5588.72 lbs. |
| Kokonaispaino, 2022 LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 3000-3095 kg 6613.87 - 6823.31 lbs. |
| Tavaratila, 2022 LDV Mifa Minibussi , MPV ? | 466 - 2017 l 16.46 - 71.23 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2022 LDV Mifa 9 90 kWh (245 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | LDV |
| Malli | Mifa |
| Sukupolvi | Mifa 9 |
| Versio (moottori) | 90 kWh (245 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Marraskuu, 2022 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Minibussi , MPV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Huippunopeus | 180 km/h 111.85 mph |
| Paino/teho suhde | 9.4 kg/hv, 106.1 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.6 kg/Nm, 151.5 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 90 kWh |
| Akun teknologia | Litium-ioni (Li-Ion) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 430-440 km 267.19 - 273.4 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 21.3-21.8 kWh/100 km
34.28 - 35.08 kWh/100 mi 98 - 96 MPGe 4.7 - 4.6 km/kWh 2.9 - 2.9 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 245 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 245 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2310-2535 kg 5092.68 - 5588.72 lbs. |
| Enimmäispaino | 3000-3095 kg 6613.87 - 6823.31 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 560-690 kg 1234.59 - 1521.19 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 466 l 16.46 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2017 l 71.23 cu. ft. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1000 kg 2204.62 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 100 kg 220.46 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5270 mm 207.48 in. |
| Leveys | 2000 mm 78.74 in. |
| Korkeus | 1840 mm 72.44 in. |
| Pyörän perusta | 3200 mm 125.98 in. |
| Etupyörän jälki | 1690 mm 66.54 in. |
| Takapyörän jälki | 1712 mm 67.4 in. |
| etuylitys | 955 mm 37.6 in. |
| takaylitys | 1115 mm 43.9 in. |
| Maavara | 140 mm 5.51 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 12.7 m 41.67 ft. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 225/60 R18; 235/55 R19 |
| Vanteen koko | 6.5J x 18; 7.5J x 19 |