
| De ce tip este caroseria, LDV Mifa? | Dubita, MPV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 9.3 l/100 km 25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/l |
| Cât de ECO este mașina, LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 220 g/km CO2 Euro 5 |
| Cât de rapidă este mașina, 2022 Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 190 km/h | 118.06 mph |
| Care este puterea motorului, LDV Mifa Dubita, MPV 2022 2.0T (218 Hp) Automatic? | 218 CP, 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, LDV Mifa Dubita, MPV 2022 2.0T (218 Hp) Automatic? | 2.0 l 1986 cm3 121.19 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2022 LDV 2.0T (218 Hp) Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, LDV Mifa Dubita, MPV 2022 2.0T (218 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2022 LDV Mifa Dubita, MPV? | 5280 mm 207.87 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2022 LDV Mifa Dubita, MPV? | 1998 mm 78.66 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2022 LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 2040-2230 kg 4497.43 - 4916.31 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2022 LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 2625-2815 kg 5787.13 - 6206.01 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2022 LDV Mifa Dubita, MPV? | 466 - 2017 l 16.46 - 71.23 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2022 LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 8, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | LDV |
| Model | Mifa |
| Generație | Mifa |
| Modificare (Tip motor) | 2.0T (218 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | Noiembrie, 2022 an |
| Anul opririi productiei | Octombrie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Dubita, MPV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 9.3 l/100 km
25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/l |
| Emisii CO2 | 220 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Viteza maximă | 190 km/h 118.06 mph |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Raport greutate/putere | 9.4 kg/CP, 106.9 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.7 kg/Nm, 176.5 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 218 CP |
| Putere pe litru volum de lucru | 109.8 CP/l |
| Cuplu | 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 20A4E |
| Volumul motorului | 1986 cm3 121.19 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 82.5 mm 3.25 in. |
| Cursa cilindrilor | 92.9 mm 3.66 in. |
| Raport de compresie | 11.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2040-2230 kg 4497.43 - 4916.31 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2625-2815 kg 5787.13 - 6206.01 lbs. |
| Încarcatura maxima | 585 kg 1289.7 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 466 l 16.46 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2017 l 71.23 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 70 l 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 200 kg 440.92 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5280 mm 207.87 in. |
| Lăţime | 1998 mm 78.66 in. |
| Înălţime | 1845 mm 72.64 in. |
| Ampatament | 3200 mm 125.98 in. |
| Ecartament faţă | 1690 mm 66.54 in. |
| Ecartament spate | 1712 mm 67.4 in. |
| consola frontala | 965 mm 37.99 in. |
| consola spate | 1115 mm 43.9 in. |
| Garda la sol | 140 mm 5.51 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12 m 39.37 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 225/60 R18; 235/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 18; 7.5J x 19 |