
| Korimalli, LDV Mifa? | Minibussi , MPV , 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 9.3 l/100 km 25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/l |
| Päästöt, LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 220 g/km CO2 Euro 5 |
| Huippunopeus, 2022 Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 190 km/h | 118.06 mph |
| Teho, LDV Mifa Minibussi , MPV 2022 2.0T (218 Hp) Automatic? | 218 hv, 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, LDV Mifa Minibussi , MPV 2022 2.0T (218 Hp) Automatic? | 2.0 l 1986 sm3 121.19 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2022 LDV 2.0T (218 Hp) Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, LDV Mifa Minibussi , MPV 2022 2.0T (218 Hp) Automatic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2022 LDV Mifa Minibussi , MPV ? | 5280 mm 207.87 in. |
| Leveys, 2022 LDV Mifa Minibussi , MPV ? | 1998 mm 78.66 in. |
| Nettopaino, 2022 LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 2040-2230 kg 4497.43 - 4916.31 lbs. |
| Kokonaispaino, 2022 LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 2625-2815 kg 5787.13 - 6206.01 lbs. |
| Tavaratila, 2022 LDV Mifa Minibussi , MPV ? | 466 - 2017 l 16.46 - 71.23 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2022 LDV Mifa 2.0T (218 Hp) Automatic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | LDV |
| Malli | Mifa |
| Sukupolvi | Mifa |
| Versio (moottori) | 2.0T (218 hv) Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Marraskuu, 2022 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | Lokakuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Minibussi , MPV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 9.3 l/100 km
25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/l |
| CO2-päästöt | 220 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Huippunopeus | 190 km/h 118.06 mph |
| Päästönormi | Euro 5 |
| Paino/teho suhde | 9.4 kg/hv, 106.9 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.7 kg/Nm, 176.5 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 218 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 109.8 hv/l |
| Vääntömomentti | 360 Nm 265.52 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | 20A4E |
| Moottorin tilavuus | 1986 sm3 121.19 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 82.5 mm 3.25 in. |
| Männän liike | 92.9 mm 3.66 in. |
| Puristussuhde | 11.5:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2040-2230 kg 4497.43 - 4916.31 lbs. |
| Enimmäispaino | 2625-2815 kg 5787.13 - 6206.01 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 585 kg 1289.7 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 466 l 16.46 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2017 l 71.23 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 70 l 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 200 kg 440.92 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5280 mm 207.87 in. |
| Leveys | 1998 mm 78.66 in. |
| Korkeus | 1845 mm 72.64 in. |
| Pyörän perusta | 3200 mm 125.98 in. |
| Etupyörän jälki | 1690 mm 66.54 in. |
| Takapyörän jälki | 1712 mm 67.4 in. |
| etuylitys | 965 mm 37.99 in. |
| takaylitys | 1115 mm 43.9 in. |
| Maavara | 140 mm 5.51 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 12 m 39.37 ft. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 225/60 R18; 235/55 R19 |
| Vanteen koko | 6.5J x 18; 7.5J x 19 |