
| De ce tip este caroseria, Honda Civic IV? | Sedan |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Honda Civic Sedan 1989 1.6i 16V (109 Hp) 4x4? | 109 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Honda Civic IV Sedan 1989 1.6i 16V (109 Hp) 4x4? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1989 Honda Civic Sedan? | 4230 mm 166.54 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1989 Honda Civic Sedan? | 1690 mm 66.54 in. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Honda |
| Model | Civic |
| Generație | Civic IV |
| Modificare (Tip motor) | 1.6i 16V (109 CP) 4x4 |
| Anul inceperii productiei | 1989 an |
| Anul opririi productiei | 1991 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Motorul | |
| Putere | 109 CP |
| Model/Cod motor | D16A6 |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Volumul rezervorului | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4230 mm 166.54 in. |
| Lăţime | 1690 mm 66.54 in. |
| Înălţime | 1360 mm 53.54 in. |
| Ampatament | 2500 mm 98.43 in. |
| Ecartament faţă | 1450 mm 57.09 in. |
| Ecartament spate | 1455 mm 57.28 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.4 m 34.12 ft. |