
| Korimalli, Honda Civic IV? | Sedan |
|---|---|
| Teho, Honda Civic Sedan 1989 1.6i 16V (109 Hp) 4x4? | 109 hv |
| Vetotapa, Honda Civic IV Sedan 1989 1.6i 16V (109 Hp) 4x4? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1989 Honda Civic Sedan ? | 4230 mm 166.54 in. |
| Leveys, 1989 Honda Civic Sedan ? | 1690 mm 66.54 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Honda |
| Malli | Civic |
| Sukupolvi | Civic IV |
| Versio (moottori) | 1.6i 16V (109 hv) 4x4 |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1989 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1991 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Sedan |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 109 hv |
| Moottorin malli/koodi | D16A6 |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Tilavuus ja painot | |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Mitat | |
| Pituus | 4230 mm 166.54 in. |
| Leveys | 1690 mm 66.54 in. |
| Korkeus | 1360 mm 53.54 in. |
| Pyörän perusta | 2500 mm 98.43 in. |
| Etupyörän jälki | 1450 mm 57.09 in. |
| Takapyörän jälki | 1455 mm 57.28 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.4 m 34.12 ft. |