
| De ce tip este caroseria, Ford Territoty II (facelift 2025)? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 7.4 l/100 km 31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Ford Territory 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 168 g/km CO2 |
| Care este puterea motorului, Ford Territory SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 188 CP, 318 Nm 234.54 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Ford Territory SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 1.8 l 1799 cm3 109.78 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Ford 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Ford Territoty II (facelift 2025) SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Ford Territory SUV? | 4685 mm 184.45 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Ford Territory SUV? | 1935 mm 76.18 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 1675-1705 kg 3692.74 - 3758.88 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 2025 kg 4464.36 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Ford Territory SUV? | 448 - 1422 l 15.82 - 50.22 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 7, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Ford |
| Model | Territory |
| Generație | Territoty II (facelift 2025) |
| Modificare (Tip motor) | 1.8 GTDi (188 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 7.4 l/100 km
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 168 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Raport greutate/putere | 8.9 kg/CP, 112.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.3 kg/Nm, 189.9 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 188 CP @ 5200 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 104.5 CP/l |
| Cuplu | 318 Nm @ 1750-3000 rot/min 234.54 lb.-ft. @ 1750-3000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | EcoBoost / 4G18F6E |
| Volumul motorului | 1799 cm3 109.78 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1675-1705 kg 3692.74 - 3758.88 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2025 kg 4464.36 lbs. |
| Încarcatura maxima | 320-350 kg 705.48 - 771.62 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1422 l 50.22 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1310 kg 2888.06 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4685 mm 184.45 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 1935 mm 76.18 in. |
| Înălţime | 1706 mm 67.17 in. |
| Ampatament | 2726 mm 107.32 in. |
| Ecartament faţă | 1635 mm 64.37 in. |
| Ecartament spate | 1635 mm 64.37 in. |
| Garda la sol | 190 mm 7.48 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.36 m 37.27 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 7 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc, 238x25 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur, 228x48 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R18; 235/50 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 18; 19 |