
| Hvilken type er karosseriet, Ford Territoty II (facelift 2025)? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 7.4 l/100 km 31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| Hvor øko er bilen, Ford Territory 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 168 g/km CO2 |
| Hva er motorens effekt, Ford Territory SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 188 hk, 318 Hm 234.54 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Ford Territory SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 1.8 l 1799 sm 109.78 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Ford 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Ford Territoty II (facelift 2025) SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Ford Territory SUV? | 4685 mm 184.45 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Ford Territory SUV? | 1935 mm 76.18 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 1675-1705 kg 3692.74 - 3758.88 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 2025 kg 4464.36 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Ford Territory SUV? | 448 - 1422 l 15.82 - 50.22 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 7, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Ford |
| modell | Territory |
| Generasjon | Territoty II (facelift 2025) |
| Modifikasjon (motor) | 1.8 GTDi (188 hk) Automatic |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.4 l/100 km
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 168 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Motsvarighet vekt/effekt | 8.9 kg/hk, 112.2 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.3 kg/Hm, 189.9 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 188 hk @ 5200 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 104.5 hk/l |
| Dreiemoment | 318 Hm @ 1750-3000 omdr./min. 234.54 lb.-ft. @ 1750-3000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | EcoBoost / 4G18F6E |
| Motorvolum | 1799 sm 109.78 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1675-1705 kg 3692.74 - 3758.88 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2025 kg 4464.36 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 320-350 kg 705.48 - 771.62 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1422 l 50.22 cu. ft. |
| Drivstofftank | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1310 kg 2888.06 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4685 mm 184.45 in. |
| Bredde inkl. speil | 1935 mm 76.18 in. |
| Høyde | 1706 mm 67.17 in. |
| Akselavstand | 2726 mm 107.32 in. |
| Sporvidde, foran | 1635 mm 64.37 in. |
| Sporvidde, baks | 1635 mm 64.37 in. |
| Bakkeklaring | 190 mm 7.48 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.36 m 37.27 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 7 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | uavhengig McPherson |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| frambremser | disc , 238x25 mm |
| bakbremser | Tromme , 228x48 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 235/55 R18; 235/50 R19 |
| Felgstørrese | 18; 19 |