
| Korimalli, Ford Territoty II (facelift 2025)? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 7.4 l/100 km 31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| Päästöt, Ford Territory 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 168 g/km CO2 |
| Teho, Ford Territory SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 188 hv, 318 Nm 234.54 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Ford Territory SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 1.8 l 1799 sm3 109.78 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Ford 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Ford Territoty II (facelift 2025) SUV 2026 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Ford Territory SUV? | 4685 mm 184.45 in. |
| Leveys, 2026 Ford Territory SUV? | 1935 mm 76.18 in. |
| Nettopaino, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 1675-1705 kg 3692.74 - 3758.88 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 2025 kg 4464.36 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Ford Territory SUV? | 448 - 1422 l 15.82 - 50.22 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Ford Territoty II (facelift 2025) 1.8 GTDi (188 Hp) Automatic? | 7, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Ford |
| Malli | Territory |
| Sukupolvi | Territoty II (facelift 2025) |
| Versio (moottori) | 1.8 GTDi (188 hv) Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 7.4 l/100 km
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/l |
| CO2-päästöt (NEDC) | 168 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Paino/teho suhde | 8.9 kg/hv, 112.2 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.3 kg/Nm, 189.9 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 188 hv @ 5200 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.5 hv/l |
| Vääntömomentti | 318 Nm @ 1750-3000 kierrosta/min 234.54 lb.-ft. @ 1750-3000 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | EcoBoost / 4G18F6E |
| Moottorin tilavuus | 1799 sm3 109.78 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1675-1705 kg 3692.74 - 3758.88 lbs. |
| Enimmäispaino | 2025 kg 4464.36 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 320-350 kg 705.48 - 771.62 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1422 l 50.22 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1310 kg 2888.06 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4685 mm 184.45 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 1935 mm 76.18 in. |
| Korkeus | 1706 mm 67.17 in. |
| Pyörän perusta | 2726 mm 107.32 in. |
| Etupyörän jälki | 1635 mm 64.37 in. |
| Takapyörän jälki | 1635 mm 64.37 in. |
| Maavara | 190 mm 7.48 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.36 m 37.27 ft. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 7 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Levyt , 238x25 mm |
| Takajarrut | Rummut , 228x48 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/55 R18; 235/50 R19 |
| Vanteen koko | 18; 19 |