
| De ce tip este caroseria, Chery Tiggo 9 (Global version)? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1.3 l/100 km 180.9 US mpg 217.3 UK mpg 76.9 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Chery Tiggo 9 CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 35 g/km CO2 |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 90 km 55.92 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 15.6 kWh/100 km 25.11 kWh/100 mi 134 MPGe 6.4 km/kWh 4 mi/kWh |
| Care este puterea motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 306 CP, 450 Nm 331.9 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Chery CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Chery Tiggo 9 (Global version) SUV 2026 CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | Tracţiunea faţă. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 4800 mm 188.98 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 1930 mm 75.98 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1985 kg 4376.18 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 2680 kg 5908.39 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 448 - 2065 l 15.82 - 72.92 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (306 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 3, cutie automată DHT |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Chery |
| Model | Tiggo 9 |
| Generație | Tiggo 9 (Global version) |
| Modificare (Tip motor) | CSH 1.5T (306 CP) Plug-in Hybrid DHT |
| Anul inceperii productiei | Ianuarie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 1.3 l/100 km
180.9 US mpg 217.3 UK mpg 76.9 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 35 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Raport greutate/putere | 6.5 kg/CP, 154.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.4 kg/Nm, 226.7 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 19 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea, sub scaunele din spate |
| Autonomia electrică (NEDC) | 90 km 55.92 mi |
| Consum mediu de energie (NEDC) | 15.6 kWh/100 km
25.11 kWh/100 mi 134 MPGe 6.4 km/kWh 4 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 102 CP |
| Cuplu motor electric | 170 Nm 125.39 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 122 CP |
| Cuplu motor electric | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Integrat în transmisie |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 306 CP |
| Cuplul total al sistemului | 450 Nm 331.9 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 143 CP |
| Putere pe litru volum de lucru | 95.4 CP/l |
| Cuplu | 215 Nm 158.58 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1985 kg 4376.18 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2680 kg 5908.39 lbs. |
| Încarcatura maxima | 695 kg 1532.21 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2065 l 72.92 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 70 l 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4800 mm 188.98 in. |
| Lăţime | 1930 mm 75.98 in. |
| Înălţime | 1730 mm 68.11 in. |
| Ampatament | 2750 mm 108.27 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 3 trepte, cutie automată DHT |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 19 |