
| De ce tip este caroseria, Chery Tiggo 9 (Global version)? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.4 l/100 km 168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Chery Tiggo 9 CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 33 g/km CO2 Euro 6b |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 160 km 99.42 mi |
| Care este puterea motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2025 CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 618 CP, 920 Nm 678.56 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2025 CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Chery CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Chery Tiggo 9 (Global version) SUV 2025 CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 4810 mm 189.37 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 1925 mm 75.79 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 448 - 2065 l 15.82 - 72.92 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (618 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 3, cutie automată DHT |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Chery |
| Model | Tiggo 9 |
| Generație | Tiggo 9 (Global version) |
| Modificare (Tip motor) | CSH 1.5T (618 CP) Plug-in Hybrid AWD DHT |
| Anul inceperii productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 1.4 l/100 km
168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| Emisii CO2 | 33 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Standardul ecologic | Euro 6b |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 34.4 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea, sub scaunele din spate |
| Autonomia electrică | 160 km 99.42 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 102 CP |
| Cuplu motor electric | 170 Nm 125.39 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 122 CP |
| Cuplu motor electric | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Integrat în transmisie |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 3 | |
| Putere Motor electric | 238 CP |
| Cuplu motor electric | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 618 CP |
| Cuplul total al sistemului | 920 Nm 678.56 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 156 CP @ 5200 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm @ 2500 rot/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Volumul minim al portbagajului | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2065 l 72.92 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 70 l 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4810 mm 189.37 in. |
| Lăţime | 1925 mm 75.79 in. |
| Înălţime | 1741 mm 68.54 in. |
| Ampatament | 2800 mm 110.24 in. |
| Garda la sol | 147 mm 5.79 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 3 trepte, cutie automată DHT |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |