
| De ce tip este caroseria, Chery Tiggo 9 (Global version)? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Chery Tiggo 9 (Global version) 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 8.3 l/100 km 28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Chery Tiggo 9 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 197 g/km CO2 Euro 6b |
| Care este puterea motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2025 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 254 CP, 390 Nm 287.65 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2025 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 2.0 l 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Chery 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Chery Tiggo 9 (Global version) SUV 2025 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare roțile din față permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din spate sunt puse în mișcare. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 4810 mm 189.37 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 1925 mm 75.79 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Chery Tiggo 9 SUV? | 448 - 2065 l 15.82 - 72.92 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Chery Tiggo 9 (Global version) 2.0 TGDI (254 Hp) AWD DCT? | 7, cutie automată DCT |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Chery |
| Model | Tiggo 9 |
| Generație | Tiggo 9 (Global version) |
| Modificare (Tip motor) | 2.0 TGDI (254 CP) AWD DCT |
| Anul inceperii productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 8.3 l/100 km
28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/l |
| Emisii CO2 | 197 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Standardul ecologic | Euro 6b |
| Motorul | |
| Putere | 254 CP @ 5500 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 127.1 CP/l |
| Cuplu | 390 Nm @ 1750-4000 rot/min 287.65 lb.-ft. @ 1750-4000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | SQRF4J20 |
| Volumul motorului | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Capacitate baie ulei | 4.3 l 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Volumul minim al portbagajului | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2065 l 72.92 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4810 mm 189.37 in. |
| Lăţime | 1925 mm 75.79 in. |
| Înălţime | 1741 mm 68.54 in. |
| Ampatament | 2800 mm 110.24 in. |
| Garda la sol | 147 mm 5.79 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din față permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din spate sunt puse în mișcare. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 7 trepte, cutie automată DCT |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |