
| De ce tip este caroseria, Chery Tiggo 9 (Global version)? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.4 l/100 km 168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Chery Tiggo 9 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 32 g/km CO2 |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 170 km 105.63 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 19 kWh/100 km 30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Care este puterea motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 428 CP, 580 Nm 427.79 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Chery CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Chery Tiggo 9 (Global version) SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 4800 mm 188.98 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 1930 mm 75.98 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 2220 kg 4894.26 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 2886 kg 6362.54 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 448 - 2065 l 15.82 - 72.92 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 3, cutie automată DHT |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Chery |
| Model | Tiggo 9 |
| Generație | Tiggo 9 (Global version) |
| Modificare (Tip motor) | CSH 1.5T (428 CP) Plug-in Hybrid AWD DHT |
| Anul inceperii productiei | Ianuarie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 1.4 l/100 km
168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 32 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Raport greutate/putere | 5.2 kg/CP, 192.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.8 kg/Nm, 261.3 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 34 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea, sub scaunele din spate |
| Autonomia electrică (NEDC) | 170 km 105.63 mi |
| Consum mediu de energie (NEDC) | 19 kWh/100 km
30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 102 CP |
| Cuplu motor electric | 170 Nm 125.39 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 122 CP |
| Cuplu motor electric | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Integrat în transmisie |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 3 | |
| Putere Motor electric | 238 CP |
| Cuplu motor electric | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 428 CP |
| Cuplul total al sistemului | 580 Nm 427.79 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 143 CP |
| Putere pe litru volum de lucru | 95.4 CP/l |
| Cuplu | 215 Nm 158.58 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2220 kg 4894.26 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2886 kg 6362.54 lbs. |
| Încarcatura maxima | 666 kg 1468.28 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2065 l 72.92 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 70 l 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4800 mm 188.98 in. |
| Lăţime | 1930 mm 75.98 in. |
| Înălţime | 1730 mm 68.11 in. |
| Ampatament | 2750 mm 108.27 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 3 trepte, cutie automată DHT |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |