
| De ce tip este caroseria, Chery Fulwin A9L? | Sedan, 4 Uşi, 4-5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 0.52-4.85 l/100 km 452.3 - 48.5 US mpg 543.2 - 58.2 UK mpg 192.3 - 20.6 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | China VIb |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 193-260 km 119.92 - 161.56 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 17 kWh/100 km 27.36 kWh/100 mi 123 MPGe 5.9 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 Fulwin A9L CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 7.9 sec 0-60 mph: 7.5 sec |
| Care este puterea motorului, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 374 CP, 530 Nm 390.91 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Chery CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | Tracţiunea faţă. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan? | 5018 mm 197.56 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan? | 1965 mm 77.36 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2085 kg 4596.64 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2540 kg 5599.74 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan? | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (374 Hp) Plug-in Hybrid DHT Pro? | cutie automată DHT Pro |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Chery |
| Model | Fulwin A9L |
| Generație | Fulwin A9L |
| Modificare (Tip motor) | CD-M 1.5T (374 CP) Plug-in Hybrid DHT Pro |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 4-5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 0.52-4.85 l/100 km
452.3 - 48.5 US mpg 543.2 - 58.2 UK mpg 192.3 - 20.6 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.5 sec |
| Viteza maximă | 180 km/h 111.85 mph |
| Standardul ecologic | China VIb |
| Raport greutate/putere | 5.6 kg/CP, 179.4 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.9 kg/Nm, 254.2 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 33.68 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 193-260 km 119.92 - 161.56 mi |
| Consum mediu de energie | 17 kWh/100 km
27.36 kWh/100 mi 123 MPGe 5.9 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 217 CP |
| Cuplu motor electric | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | KPTZ220YMDA0 |
| Locația motorului electric | Integrat în transmisie |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 374 CP |
| Cuplul total al sistemului | 530 Nm 390.91 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 156 CP @ 5200 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm @ 2500 rot/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | Kunpeng SQRH4J15 |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Raport de compresie | 15:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2085 kg 4596.64 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2540 kg 5599.74 lbs. |
| Încarcatura maxima | 455 kg 1003.1 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 67 l 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5018 mm 197.56 in. |
| Lăţime | 1965 mm 77.36 in. |
| Înălţime | 1500 mm 59.06 in. |
| Ampatament | 3000 mm 118.11 in. |
| Ecartament faţă | 1694 mm 66.69 in. |
| Ecartament spate | 1699 mm 66.89 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.23 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.9 m 39.04 ft. |
| Unghi Abordarea | 13° |
| Unghi de plecare | 15° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | cutie automată DHT Pro |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/50 R19; 245/45 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |