
| De ce tip este caroseria, Chery Fulwin A9L? | Sedan, 4 Uşi, 4-5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 0.8-5.98 l/100 km 294 - 39.3 US mpg 353.1 - 47.2 UK mpg 125 - 16.7 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | China VIb |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 151-200 km 93.83 - 124.27 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 20.6 kWh/100 km 33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 4.9 sec 0-60 mph: 4.7 sec |
| Care este puterea motorului, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 639 CP, 854 Nm 629.88 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2025 Chery CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan? | 5018 mm 197.56 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan? | 1965 mm 77.36 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan? | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | cutie automată DHT Pro |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Chery |
| Model | Fulwin A9L |
| Generație | Fulwin A9L |
| Modificare (Tip motor) | CD-M 1.5T (639 CP) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 4-5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 0.8-5.98 l/100 km
294 - 39.3 US mpg 353.1 - 47.2 UK mpg 125 - 16.7 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 4.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 4.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 4.7 sec |
| Viteza maximă | 180 km/h 111.85 mph |
| Standardul ecologic | China VIb |
| Raport greutate/putere | 3.5 kg/CP, 286.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 2.6 kg/Nm, 383 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 33.68 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 151-200 km 93.83 - 124.27 mi |
| Consum mediu de energie | 20.6 kWh/100 km
33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 217 CP |
| Cuplu motor electric | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | KPTZ220YMDA0 |
| Locația motorului electric | Integrat în transmisie |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 265 CP |
| Cuplu motor electric | 324 Nm 238.97 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 639 CP |
| Cuplul total al sistemului | 854 Nm 629.88 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 156 CP @ 5200 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm @ 2500 rot/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | Kunpeng SQRH4J15 |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Raport de compresie | 15:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Încarcatura maxima | 420 kg 925.94 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 67 l 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5018 mm 197.56 in. |
| Lăţime | 1965 mm 77.36 in. |
| Înălţime | 1500 mm 59.06 in. |
| Ampatament | 3000 mm 118.11 in. |
| Ecartament faţă | 1698 mm 66.85 in. |
| Ecartament spate | 1703 mm 67.05 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.23 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.9 m 39.04 ft. |
| Unghi Abordarea | 13° |
| Unghi de plecare | 15° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | cutie automată DHT Pro |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/45 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |