
| Hvilken type er karosseriet, Lexus ES VIII (XZ20)? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 5.3 l/100 km 44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/l |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 200 km/t | 124.27 mph 0-100 km/t: 7.5 sek 0-60 mph: 7.1 sek |
| Hva er motorens effekt, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 244 hk, 235 Hm 173.33 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 2.5 l 2487 sm 151.77 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Lexus 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Lexus ES VIII (XZ20) Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | Firehjulstrekk . FHEV (Full hybrid). Forbrenningsmotoren driver forhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Lexus ES Sedan? | 5140 mm 202.36 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Lexus ES Sedan? | 1920 mm 75.59 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 1875 kg 4133.67 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Lexus ES Sedan? | 377 l 13.31 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | automatisk girkasse CVT |
| merke | Lexus |
|---|---|
| modell | ES |
| Generasjon | ES VIII (XZ20) |
| Modifikasjon (motor) | 350h (244 hk) Hybrid AWD CVT |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | FHEV (Full hybrid) |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (EPA) | 5 l/100 km
47 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (EPA) | 5.6 l/100 km
42 US mpg 50.4 UK mpg 17.9 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (EPA) | 5.3 l/100 km
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/l |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 7.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 7.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph | 7.1 sek |
| Maksimal hastighet | 200 km/t 124.27 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.7 kg/hk, 130.1 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 8 kg/Hm, 125.3 Hm/tonn |
| Batterispenning | 251.6 V |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 201 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 270 Hm 199.14 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Integrert i girkassen |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 54 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 123 Hm 90.72 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 244 hk |
| Motoreffekt | 186 hk @ 6000 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 74.8 hk/l |
| Dreiemoment | 235 Hm @ 4200 omdr./min. 173.33 lb.-ft. @ 4200 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | A25A-FXS |
| Motorvolum | 2487 sm 151.77 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 87.5 mm 3.44 in. |
| Slaglengde | 103.48 mm 4.07 in. |
| Kompresjons grad | 13.9:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting og Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC, Dual VVT-i |
| Motoroljekapasitet | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Vekt | 1875 kg 4133.67 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 495 kg 1091.29 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 377 l 13.31 cu. ft. |
| Drivstofftank | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Lengde | 5140 mm 202.36 in. |
|---|---|
| Bredde | 1920 mm 75.59 in. |
| Høyde | 1554 mm 61.18 in. |
| Akselavstand | 2950 mm 116.14 in. |
| Sporvidde, foran | 1655 mm 65.16 in. |
| Sporvidde, baks | 1693 mm 66.65 in. |
| Bakkeklaring | 138 mm 5.43 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.28 |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | automatisk girkasse CVT |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 328x28 mm |
| bakbremser | disk-ventil , 317x18 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Felgstørrese | 19 |