
| Karoser tipi nedir, Lexus ES VIII (XZ20)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 5.3 Lt/100 km 44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/Lt |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 200 km/saat | 124.27 mph 0-100 km/saat: 7.5 saniye 0-60 mph: 7.1 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 244 bg, 235 Nm 173.33 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 2.5 Lt 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Lexus 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Lexus ES VIII (XZ20) Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). FHEV (Tam Hibrit Elektrikli Araç). Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Lexus ES Sedan? | 5140 mm 202.36 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Lexus ES Sedan? | 1920 mm 75.59 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 1875 Kg 4133.67 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 2370 Kg 5224.96 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Lexus ES Sedan? | 377 Lt 13.31 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | otomatik şanzıman CVT |
| Marka | Lexus |
|---|---|
| Model | ES |
| Nesil | ES VIII (XZ20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 350h (244 bg) Hybrid AWD CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 5 Lt/100 km
47 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
|---|---|
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.4 UK mpg 17.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 5.3 Lt/100 km
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 7.1 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.7 Kg/bg, 130.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8 Kg/Nm, 125.3 Nm/ton |
| Batarya voltajı | 251.6 V |
|---|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 201 bg |
| Elektrikli motor torku | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 54 bg |
| Elektrikli motor torku | 123 Nm 90.72 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 244 bg |
| Güç | 186 bg @ 6000 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 74.8 bg/Lt |
| Tork | 235 Nm @ 4200 dev/dak 173.33 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.48 mm 4.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Dual VVT-i |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Ağırlık | 1875 Kg 4133.67 lbs. |
|---|---|
| Maksimum ağırlık | 2370 Kg 5224.96 lbs. |
| Azami yük | 495 Kg 1091.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 377 Lt 13.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Uzunluk | 5140 mm 202.36 in. |
|---|---|
| Genişlik | 1920 mm 75.59 in. |
| Yükseklik | 1554 mm 61.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2950 mm 116.14 in. |
| Ön tekerlek izi | 1655 mm 65.16 in. |
| Arka tekerlek izi | 1693 mm 66.65 in. |
| Yerden yükseklik | 138 mm 5.43 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
|---|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 328x28 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 317x18 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 19 |