
| От какъв тип е каросерията, Lexus ES VIII (XZ20)? | Седан, 4 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 5.3 л/100 км 44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 км/л |
| Колко бърза е колата, 2026 ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 200 км/ч | 124.27 mph 0-100 км/ч: 7.5 сек 0-60 mph: 7.1 сек |
| Колко мощност има, Lexus ES Седан 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 244 кс, 235 Нм 173.33 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Lexus ES Седан 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 2.5 л 2487 см3 151.77 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Lexus 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Lexus ES VIII (XZ20) Седан 2026 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | Пълно задвижване (4x4). FHEV (Пълен хибрид). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела, един електромотор задвижва предните колела, един електромотор задвижва задните колела. Има възможност за движение в изцяло електрически или смесен режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Lexus ES Седан? | 5140 мм 202.36 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Lexus ES Седан? | 1920 мм 75.59 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 1875 кг 4133.67 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | 2370 кг 5224.96 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Lexus ES Седан? | 377 л 13.31 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid AWD CVT? | автоматична скоростна кутия CVT |
| Марка | Lexus |
|---|---|
| Модел | ES |
| Генерация | ES VIII (XZ20) |
| Модификация (Двигател) | 350h (244 кс) Hybrid AWD CVT |
| Начало на производство | Май, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | FHEV (Пълен хибрид) |
| Тип каросерия | Седан |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 4 |
| Разход на гориво - градско (EPA) | 5 л/100 км
47 US mpg 56.5 UK mpg 20 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво - извънградско (EPA) | 5.6 л/100 км
42 US mpg 50.4 UK mpg 17.9 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (EPA) | 5.3 л/100 км
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 7.5 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 7.5 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph | 7.1 сек |
| Максимална скорост | 200 км/ч 124.27 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.7 кг/кс, 130.1 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 8 кг/Нм, 125.3 Нм/тон |
| Напрежение на батерията | 251.6 В |
|---|---|
| Технология на батерията | Литиево-йонна (Li-Ion) |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 201 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 270 Нм 199.14 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Интегриран в трансмисията |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Електродвигател 2 | |
| Мощност на ел. двигател | 54 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 123 Нм 90.72 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 244 кс |
| Мощност | 186 кс @ 6000 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 74.8 кс/л |
| Въртящ момент | 235 Нм @ 4200 об/мин 173.33 lb.-ft. @ 4200 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | A25A-FXS |
| Обем на двигателя | 2487 см3 151.77 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 87.5 мм 3.44 in. |
| Ход на буталото | 103.48 мм 4.07 in. |
| Степен на сгъстяване | 13.9:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване и Многоточково колекторно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC, Dual VVT-i |
| Количество на маслото в двигателя | 4.5 л 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Собствена маса | 1875 кг 4133.67 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 2370 кг 5224.96 lbs. |
| Максимална товароносимост | 495 кг 1091.29 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 377 л 13.31 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 55 л 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Дължина | 5140 мм 202.36 in. |
|---|---|
| Широчина | 1920 мм 75.59 in. |
| Височина | 1554 мм 61.18 in. |
| Колесна база | 2950 мм 116.14 in. |
| Предна следа | 1655 мм 65.16 in. |
| Задна следа | 1693 мм 66.65 in. |
| Пътен просвет | 138 мм 5.43 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.28 |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела, един електромотор задвижва предните колела, един електромотор задвижва задните колела. Има възможност за движение в изцяло електрически или смесен режим. |
|---|---|
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | автоматична скоростна кутия CVT |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 328x28 мм |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани, 317x18 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на джантите | 19 |