
| Hvilken type er karosseriet, Lexus ES VIII (XZ20)? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 5.1 l/100 km 46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 200 km/t | 124.27 mph 0-100 km/t: 7.7 sek 0-60 mph: 7.3 sek |
| Hva er motorens effekt, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 244 hk, 235 Hm 173.33 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 2.5 l 2487 sm 151.77 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Lexus 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Lexus ES VIII (XZ20) Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | Forhjulstrekk . FHEV (Full hybrid). Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Lexus ES Sedan? | 5140 mm 202.36 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Lexus ES Sedan? | 1920 mm 75.59 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 1815 kg 4001.39 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 2311 kg 5094.88 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Lexus ES Sedan? | 377 l 13.31 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | automatisk girkasse CVT |
| merke | Lexus |
|---|---|
| modell | ES |
| Generasjon | ES VIII (XZ20) |
| Modifikasjon (motor) | 350h (244 hk) Hybrid CVT |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | FHEV (Full hybrid) |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (EPA) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (EPA) | 5.3 l/100 km
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (EPA) | 5.1 l/100 km
46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 7.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 7.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph | 7.3 sek |
| Maksimal hastighet | 200 km/t 124.27 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.4 kg/hk, 134.4 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 7.7 kg/Hm, 129.5 Hm/tonn |
| Batterispenning | 251.6 V |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 201 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 270 Hm 199.14 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Integrert i girkassen |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 244 hk |
| Motoreffekt | 186 hk @ 6000 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 74.8 hk/l |
| Dreiemoment | 235 Hm @ 4200 omdr./min. 173.33 lb.-ft. @ 4200 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | A25A-FXS |
| Motorvolum | 2487 sm 151.77 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 87.5 mm 3.44 in. |
| Slaglengde | 103.48 mm 4.07 in. |
| Kompresjons grad | 13.9:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting og Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC, Dual VVT-i |
| Motoroljekapasitet | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Vekt | 1815 kg 4001.39 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2311 kg 5094.88 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 496 kg 1093.49 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 377 l 13.31 cu. ft. |
| Drivstofftank | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Lengde | 5140 mm 202.36 in. |
|---|---|
| Bredde | 1920 mm 75.59 in. |
| Høyde | 1554 mm 61.18 in. |
| Akselavstand | 2950 mm 116.14 in. |
| Sporvidde, foran | 1655 mm 65.16 in. |
| Sporvidde, baks | 1693 mm 66.65 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.28 |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver forhjulene på kjøretøyet. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | automatisk girkasse CVT |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 328x28 mm |
| bakbremser | disk-ventil , 317x18 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Felgstørrese | 19 |