
| De ce tip este caroseria, Honda Civic IV Hatchback? | Hatchback, 3 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Honda Civic Hatchback 1987 1.6 i 16V (110 Hp)? | 110 CP |
| Câți cilindri are motorul, 1987 Honda 1.6 i 16V (110 Hp)? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Honda Civic IV Hatchback Hatchback 1987 1.6 i 16V (110 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 1987 Honda Civic Hatchback? | 3991 mm 157.13 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1987 Honda Civic Hatchback? | 1686 mm 66.38 in. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 1987 Honda Civic IV Hatchback 1.6 i 16V (110 Hp)? | 5, cutie manuală |
| Marcă | Honda |
|---|---|
| Model | Civic |
| Generație | Civic IV Hatchback |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 i 16V (110 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1987 an |
| Anul opririi productiei | 1991 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 3 |
| Tipul de combustibil | Benzină |
|---|
| Putere | 110 CP |
|---|---|
| Model/Cod motor | D16Z2 |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 75 mm 2.95 in. |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Volumul rezervorului | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
|---|---|
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 700 kg 1543.24 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 410 kg 903.9 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 50 kg 110.23 lbs. |
| Lungime | 3991 mm 157.13 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1686 mm 66.38 in. |
| Înălţime | 1330 mm 52.36 in. |
| Ampatament | 2500 mm 98.43 in. |
| Ecartament faţă | 1450 mm 57.09 in. |
| Ecartament spate | 1450 mm 57.09 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.33 |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 5 trepte, cutie manuală |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | tambur |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Hidraulică |
| Dimensiunea pneurilor | 185/60 R14 |
| Dimensiunea jantelor | 5J x 14; 5.5J x 14 |