
| Korimalli, Volkswagen Golf II (3-door)? | Viistoperä (Hatchback) |
|---|---|
| Teho, Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) 1986 1.8 (84 Hp)? | 84 hv |
| Vetotapa, Volkswagen Golf II (3-door) Viistoperä (Hatchback) 1986 1.8 (84 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1986 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 3985 mm 156.89 in. |
| Leveys, 1986 Volkswagen Golf Viistoperä (Hatchback) ? | 1665 mm 65.55 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Volkswagen |
| Malli | Golf |
| Sukupolvi | Golf II (3-door) |
| Versio (moottori) | 1.8 (84 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1986 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1987 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 84 hv |
| Moottorin malli/koodi | GU, EX, RP |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 3 l 3.17 US qt | 2.64 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 6.3 l 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Mitat | |
| Pituus | 3985 mm 156.89 in. |
| Leveys | 1665 mm 65.55 in. |
| Korkeus | 1415 mm 55.71 in. |
| Pyörän perusta | 2475 mm 97.44 in. |
| Etupyörän jälki | 1427 mm 56.18 in. |
| etuylitys | 810 mm 31.89 in. |
| takaylitys | 700 mm 27.56 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.34 |