
| Korimalli, MG M9 EV? | Minibussi , 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 90 kWh (245 Hp)? | 430-435 km 267.19 - 270.3 mi |
| Virrankulutus, MG M9 EV 90 kWh (245 Hp)? | 21.8 kWh/100 km 35.08 kWh/100 mi 96 MPGe 4.6 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2024 M9 EV 90 kWh (245 Hp)? | 180 km/h | 111.85 mph |
| Teho, MG M9 Minibussi 2024 90 kWh (245 Hp)? | 245 hv, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Vetotapa, MG M9 EV Minibussi 2024 90 kWh (245 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2024 MG M9 Minibussi ? | 5270 mm 207.48 in. |
| Leveys, 2024 MG M9 Minibussi ? | 2000 mm 78.74 in. |
| Nettopaino, 2024 MG M9 EV 90 kWh (245 Hp)? | 2410-2535 kg 5313.14 - 5588.72 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2024 MG M9 EV 90 kWh (245 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | MG |
| Malli | M9 |
| Sukupolvi | M9 EV |
| Versio (moottori) | 90 kWh (245 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Maaliskuu, 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Minibussi |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Huippunopeus | 180 km/h 111.85 mph |
| Paino/teho suhde | 9.8 kg/hv, 101.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.9 kg/Nm, 145.2 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 90 kWh |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 430-435 km 267.19 - 270.3 mi |
| Sähkönkulutus (WLTP) | 21.8 kWh/100 km
35.08 kWh/100 mi 96 MPGe 4.6 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 245 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 245 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2410-2535 kg 5313.14 - 5588.72 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5270 mm 207.48 in. |
| Leveys | 2000 mm 78.74 in. |
| Korkeus | 1840 mm 72.44 in. |
| Pyörän perusta | 3200 mm 125.98 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/55 R19 |
| Vanteen koko | 19 |