
| Korimalli, Dorcen G60? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Päästöt, Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | China V |
| Huippunopeus, 2020 G60 1.5T (150 Hp) CVT? | 175 km/h | 108.74 mph |
| Teho, Dorcen G60 SUV, Crossover 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | 150 hv, 195 Nm 143.82 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Dorcen G60 SUV, Crossover 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2020 Dorcen 1.5T (150 Hp) CVT? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Dorcen G60 SUV, Crossover 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2020 Dorcen G60 SUV, Crossover ? | 4540 mm 178.74 in. |
| Leveys, 2020 Dorcen G60 SUV, Crossover ? | 1840 mm 72.44 in. |
| Nettopaino, 2020 Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | 1460 kg 3218.75 lbs. |
| Tavaratila, 2020 Dorcen G60 SUV, Crossover ? | 390 - 1000 l 13.77 - 35.31 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2020 Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | automaattinen vaihdelaatikko CVT |
| Merkki | Dorcen |
|---|---|
| Malli | G60 |
| Sukupolvi | G60 |
| Versio (moottori) | 1.5T (150 hv) CVT |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2020 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2021 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|---|
| Huippunopeus | 175 km/h 108.74 mph |
| Päästönormi | China V |
| Paino/teho suhde | 9.7 kg/hv, 102.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 7.5 kg/Nm, 133.6 Nm/tonnia |
| Teho | 150 hv @ 6000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 100.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 195 Nm @ 2000-4400 kierrosta/min 143.82 lb.-ft. @ 2000-4400 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | 4A91T |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 75 mm 2.95 in. |
| Männän liike | 84.8 mm 3.34 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Monipistesuihkutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Paino | 1460 kg 3218.75 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 390 l 13.77 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1000 l 35.31 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Pituus | 4540 mm 178.74 in. |
|---|---|
| Leveys | 1840 mm 72.44 in. |
| Korkeus | 1685 mm 66.34 in. |
| Pyörän perusta | 2680 mm 105.51 in. |
| Etupyörän jälki | 1553 mm 61.14 in. |
| Takapyörän jälki | 1551 mm 61.06 in. |
| Maavara | 180 mm 7.09 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | automaattinen vaihdelaatikko CVT |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/55 R17 |
| Vanteen koko | 17 |