
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Dorcen G60? | SUV , Κροσόβερ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | China V |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2020 G60 1.5T (150 Hp) CVT? | 175 km/h | 108.74 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | 150 Hp, 195 Nm 143.82 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2020 Dorcen 1.5T (150 Hp) CVT? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2020 Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ ? | 4540 mm 178.74 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2020 Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ ? | 1840 mm 72.44 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2020 Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | 1460 κιλά 3218.75 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2020 Dorcen G60 SUV , Κροσόβερ ? | 390 - 1000 l 13.77 - 35.31 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2020 Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων CVT |
| μάρκα | Dorcen |
|---|---|
| μοντέλο | G60 |
| παραγωγή | G60 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5T (150 Hp) CVT |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2020 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2021 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | SUV , Κροσόβερ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
|---|---|
| μέγιστη ταχύτητα | 175 km/h 108.74 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China V |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.7 κιλά/Hp, 102.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7.5 κιλά/Nm, 133.6 Nm/τόνος |
| δύναμη | 150 Hp @ 6000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 100.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 195 Nm @ 2000-4400 σ.α.λ. 143.82 lb.-ft. @ 2000-4400 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 4A91T |
| Κυβισμός κινητήρα | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 75 mm 2.95 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 84.8 mm 3.34 in. |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| βάρος | 1460 κιλά 3218.75 lbs. |
|---|---|
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 390 l 13.77 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1000 l 35.31 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| μήκος | 4540 mm 178.74 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1840 mm 72.44 in. |
| ύψος | 1685 mm 66.34 in. |
| μεταξόνιο | 2680 mm 105.51 in. |
| εμπρός ίχνος | 1553 mm 61.14 in. |
| Πίσω ίχνος | 1551 mm 61.06 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 180 mm 7.09 in. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων CVT |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | συστροφή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 235/55 R17 |
| μέγεθος των ζάντων | 17 |