
| De ce tip este caroseria, Dorcen G60? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Cât de ECO este mașina, Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | China V |
| Cât de rapidă este mașina, 2020 G60 1.5T (150 Hp) CVT? | 175 km/h | 108.74 mph |
| Care este puterea motorului, Dorcen G60 SUV, Crossover 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | 150 CP, 195 Nm 143.82 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Dorcen G60 SUV, Crossover 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2020 Dorcen 1.5T (150 Hp) CVT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Dorcen G60 SUV, Crossover 2020 1.5T (150 Hp) CVT? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2020 Dorcen G60 SUV, Crossover? | 4540 mm 178.74 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2020 Dorcen G60 SUV, Crossover? | 1840 mm 72.44 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2020 Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | 1460 kg 3218.75 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2020 Dorcen G60 SUV, Crossover? | 390 - 1000 l 13.77 - 35.31 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2020 Dorcen G60 1.5T (150 Hp) CVT? | cutie automată CVT |
| Marcă | Dorcen |
|---|---|
| Model | G60 |
| Generație | G60 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (150 CP) CVT |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2020 an |
| Anul opririi productiei | 2021 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Benzină |
|---|---|
| Viteza maximă | 175 km/h 108.74 mph |
| Standardul ecologic | China V |
| Raport greutate/putere | 9.7 kg/CP, 102.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7.5 kg/Nm, 133.6 Nm/tonă |
| Putere | 150 CP @ 6000 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 100.1 CP/l |
| Cuplu | 195 Nm @ 2000-4400 rot/min 143.82 lb.-ft. @ 2000-4400 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 4A91T |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 75 mm 2.95 in. |
| Cursa cilindrilor | 84.8 mm 3.34 in. |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Masă proprie | 1460 kg 3218.75 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 390 l 13.77 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1000 l 35.31 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Lungime | 4540 mm 178.74 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1840 mm 72.44 in. |
| Înălţime | 1685 mm 66.34 in. |
| Ampatament | 2680 mm 105.51 in. |
| Ecartament faţă | 1553 mm 61.14 in. |
| Ecartament spate | 1551 mm 61.06 in. |
| Garda la sol | 180 mm 7.09 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | cutie automată CVT |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R17 |
| Dimensiunea jantelor | 17 |