
| Korimalli, Dorcen G60? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | 7.2 l/100 km 32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 km/l |
| Päästöt, Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | China VI |
| Huippunopeus, 2019 G60 1.6 (116 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph |
| Teho, Dorcen G60 SUV, Crossover 2019 1.6 (116 Hp)? | 116 hv, 155 Nm 114.32 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Dorcen G60 SUV, Crossover 2019 1.6 (116 Hp)? | 1.6 l 1590 sm3 97.03 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2019 Dorcen 1.6 (116 Hp)? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Dorcen G60 SUV, Crossover 2019 1.6 (116 Hp)? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2019 Dorcen G60 SUV, Crossover ? | 4540 mm 178.74 in. |
| Leveys, 2019 Dorcen G60 SUV, Crossover ? | 1840 mm 72.44 in. |
| Nettopaino, 2019 Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | 1420 kg 3130.56 lbs. |
| Tavaratila, 2019 Dorcen G60 SUV, Crossover ? | 390 - 950 l 13.77 - 33.55 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2019 Dorcen G60 1.6 (116 Hp)? | 5, manuaali vaihdelaatikko |
| Merkki | Dorcen |
|---|---|
| Malli | G60 |
| Sukupolvi | G60 |
| Versio (moottori) | 1.6 (116 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Elokuu, 2019 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2021 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 7.2 l/100 km
32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 km/l |
|---|---|
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| Päästönormi | China VI |
| Paino/teho suhde | 12.2 kg/hv, 81.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 9.2 kg/Nm, 109.2 Nm/tonnia |
| Teho | 116 hv @ 6000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 73 hv/l |
| Vääntömomentti | 155 Nm @ 4000 kierrosta/min 114.32 lb.-ft. @ 4000 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | JT16N |
| Moottorin tilavuus | 1590 sm3 97.03 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 76.8 mm 3.02 in. |
| Männän liike | 85.8 mm 3.38 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Monipistesuihkutus |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Paino | 1420 kg 3130.56 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 390 l 13.77 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 950 l 33.55 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Pituus | 4540 mm 178.74 in. |
|---|---|
| Leveys | 1840 mm 72.44 in. |
| Korkeus | 1685 mm 66.34 in. |
| Pyörän perusta | 2680 mm 105.51 in. |
| Etupyörän jälki | 1553 mm 61.14 in. |
| Takapyörän jälki | 1551 mm 61.06 in. |
| Maavara | 180 mm 7.09 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 5 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Vääntö |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/65 R16 |
| Vanteen koko | 16 |