
| От какъв тип е каросерията, Ford Focus Cabriolet II? | Кабриолет, 2 врати, 4 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 7.1 л/100 км 33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Ford Focus 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 169 г/км CO2 |
| Колко бърза е колата, 2006 Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 182 км/ч | 113.09 mph 0-100 км/ч: 13.6 сек 0-60 mph: 12.9 сек |
| Колко мощност има, Ford Focus Кабриолет 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 100 кс, 150 Нм 110.63 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Ford Focus Кабриолет 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1.6 л 1596 см3 97.39 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2006 Ford 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 4 |
| Какво е задвижването, Ford Focus Cabriolet II Кабриолет 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2006 Ford Focus Кабриолет? | 4509 мм 177.52 in. |
| Колко широка е колата, 2006 Ford Focus Кабриолет? | 1834 мм 72.2 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1398 кг 3082.06 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1870 кг 4122.64 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2006 Ford Focus Кабриолет? | 248 - 534 л 8.76 - 18.86 cu. ft. |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Ford |
| Модел | Focus |
| Генерация | Focus Cabriolet II |
| Модификация (Двигател) | 1.6 Duratec 16V (100 кс) |
| Начало на производство | 2006 г |
| Край на производство | 2010 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Кабриолет |
| Брой места | 4 |
| Брой врати | 2 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 9.4 л/100 км
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 5.8 л/100 км
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран | 7.1 л/100 км
33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 км/л |
| CO2 емисии | 169 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 13.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 13.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 12.9 сек |
| Максимална скорост | 182 км/ч 113.09 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 14 кг/кс, 71.5 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 9.3 кг/Нм, 107.3 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 100 кс @ 6000 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 62.7 кс/л |
| Въртящ момент | 150 Нм @ 4000 об/мин 110.63 lb.-ft. @ 4000 об/мин |
| Модел/код на двигателя | HWDA, HWDB, SHDA, SHDB, SHDC |
| Обем на двигателя | 1596 см3 97.39 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Диаметър на цилиндрите | 79 мм 3.11 in. |
| Ход на буталото | 81.4 мм 3.2 in. |
| Степен на сгъстяване | 11:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 4.1 л 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 5.5 л 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1398 кг 3082.06 lbs. |
| Допустима маса | 1870 кг 4122.64 lbs. |
| Максимална товароносимост | 472 кг 1040.58 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 248 л 8.76 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 534 л 18.86 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 55 л 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Размери | |
| Дължина | 4509 мм 177.52 in. |
| Широчина | 1834 мм 72.2 in. |
| Широчина с отворени огледала | 1991 мм 78.39 in. |
| Височина | 1448 мм 57.01 in. |
| Колесна база | 2640 мм 103.94 in. |
| Преден надвес | 875 мм 34.45 in. |
| Заден надвес | 994 мм 39.13 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.4 м 34.12 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/40 R18 |
| Размери на джантите | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |