
| От какъв тип е каросерията, Ford Focus Cabriolet II? | Кабриолет, 2 врати, 4 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Ford Focus Cabriolet II 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 8.3 л/100 км 28.3 US mpg 34 UK mpg 12 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Ford Focus 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 199 г/км CO2 Euro 4 |
| Колко бърза е колата, 2006 Focus Cabriolet II 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 198 км/ч | 123.03 mph 0-100 км/ч: 11.9 сек 0-60 mph: 11.3 сек |
| Колко мощност има, Ford Focus Кабриолет 2006 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 145 кс, 185 Нм 136.45 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Ford Focus Кабриолет 2006 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 2.0 л 1999 см3 121.99 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2006 Ford 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Ford Focus Cabriolet II Кабриолет 2006 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2006 Ford Focus Кабриолет? | 4509 мм 177.52 in. |
| Колко широка е колата, 2006 Ford Focus Кабриолет? | 1834 мм 72.2 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2006 Ford Focus Cabriolet II 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 1468-1472 кг 3236.39 - 3245.2 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2006 Ford Focus Cabriolet II 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 1950 кг 4299.01 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2006 Ford Focus Кабриолет? | 248 - 534 л 8.76 - 18.86 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2006 Ford Focus Cabriolet II 2.0 Duratec 16V (145 Hp) Automatic? | 4, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Ford |
| Модел | Focus |
| Генерация | Focus Cabriolet II |
| Модификация (Двигател) | 2.0 Duratec 16V (145 кс) Automatic |
| Начало на производство | 2006 г |
| Край на производство | 2010 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Кабриолет |
| Брой места | 4 |
| Брой врати | 2 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 11.8 л/100 км
19.9 US mpg 23.9 UK mpg 8.5 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 6.3 л/100 км
37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран | 8.3 л/100 км
28.3 US mpg 34 UK mpg 12 км/л |
| CO2 емисии | 199 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 11.9 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 11.9 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 11.3 сек |
| Максимална скорост | 198 км/ч 123.03 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 4 |
| Съотношение тегло/мощност | 10.1 кг/кс, 98.8 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 7.9 кг/Нм, 126 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 145 кс @ 6000 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 72.5 кс/л |
| Въртящ момент | 185 Нм @ 4500 об/мин 136.45 lb.-ft. @ 4500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | AODA, AODB |
| Обем на двигателя | 1999 см3 121.99 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 87.5 мм 3.44 in. |
| Ход на буталото | 83.1 мм 3.27 in. |
| Степен на сгъстяване | 10.8:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Многоточково индиректно впръскване (многоточков инжекцион) |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 4.3 л 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 6.3 л 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1468-1472 кг 3236.39 - 3245.2 lbs. |
| Допустима маса | 1950 кг 4299.01 lbs. |
| Максимална товароносимост | 478-482 кг 1053.81 - 1062.63 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 248 л 8.76 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 534 л 18.86 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 55 л 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Размери | |
| Дължина | 4509 мм 177.52 in. |
| Широчина | 1834 мм 72.2 in. |
| Широчина с отворени огледала | 1991 мм 78.39 in. |
| Височина | 1448 мм 57.01 in. |
| Колесна база | 2640 мм 103.94 in. |
| Преден надвес | 875 мм 34.45 in. |
| Заден надвес | 994 мм 39.13 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.4 м 34.12 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 4 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/40 R18 |
| Размери на джантите | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |