
| Hvilken type er karosseriet, Ford Focus Cabriolet II? | Cabriolet , 2 dører, 4 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 7.1 l/100 km 33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| Hvor øko er bilen, Ford Focus 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 169 g/km CO2 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2006 Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 182 km/t | 113.09 mph 0-100 km/t: 13.6 sek 0-60 mph: 12.9 sek |
| Hva er motorens effekt, Ford Focus Cabriolet 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 100 hk, 150 Hm 110.63 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Ford Focus Cabriolet 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1.6 l 1596 sm 97.39 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2006 Ford 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 4 |
| Hva er drivverket, Ford Focus Cabriolet II Cabriolet 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2006 Ford Focus Cabriolet ? | 4509 mm 177.52 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2006 Ford Focus Cabriolet ? | 1834 mm 72.2 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1398 kg 3082.06 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2006 Ford Focus Cabriolet ? | 248 - 534 l 8.76 - 18.86 cu. ft. |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Ford |
| modell | Focus |
| Generasjon | Focus Cabriolet II |
| Modifikasjon (motor) | 1.6 Duratec 16V (100 hk) |
| Første år av produksjon | 2006 år |
| Siste år av produskjon | 2010 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Cabriolet |
| Antall seter | 4 |
| Antall dører | 2 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 7.1 l/100 km
33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| CO2-utslipp | 169 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 13.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 13.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 12.9 sek |
| Maksimal hastighet | 182 km/t 113.09 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 14 kg/hk, 71.5 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 9.3 kg/Hm, 107.3 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 100 hk @ 6000 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 62.7 hk/l |
| Dreiemoment | 150 Hm @ 4000 omdr./min. 110.63 lb.-ft. @ 4000 omdr./min. |
| Motormodell/Motorkode | HWDA, HWDB, SHDA, SHDB, SHDC |
| Motorvolum | 1596 sm 97.39 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Boring | 79 mm 3.11 in. |
| Slaglengde | 81.4 mm 3.2 in. |
| Kompresjons grad | 11:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1398 kg 3082.06 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 472 kg 1040.58 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 248 l 8.76 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 534 l 18.86 cu. ft. |
| Drivstofftank | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4509 mm 177.52 in. |
| Bredde | 1834 mm 72.2 in. |
| Bredde inkl. speil | 1991 mm 78.39 in. |
| Høyde | 1448 mm 57.01 in. |
| Akselavstand | 2640 mm 103.94 in. |
| Overheng foran | 875 mm 34.45 in. |
| Overheng bak | 994 mm 39.13 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.4 m 34.12 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Dekkstørrelse | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/40 R18 |
| Felgstørrese | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |