
| Korimalli, Ford Focus Cabriolet II? | Avoauto , 2 Ovien, 4 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 7.1 l/100 km 33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| Päästöt, Ford Focus 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 169 g/km CO2 |
| Huippunopeus, 2006 Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 182 km/h | 113.09 mph 0-100 km/h: 13.6 s 0-60 mph: 12.9 s |
| Teho, Ford Focus Avoauto 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 100 hv, 150 Nm 110.63 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Ford Focus Avoauto 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1.6 l 1596 sm3 97.39 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2006 Ford 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 4 |
| Vetotapa, Ford Focus Cabriolet II Avoauto 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2006 Ford Focus Avoauto ? | 4509 mm 177.52 in. |
| Leveys, 2006 Ford Focus Avoauto ? | 1834 mm 72.2 in. |
| Nettopaino, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1398 kg 3082.06 lbs. |
| Kokonaispaino, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Tavaratila, 2006 Ford Focus Avoauto ? | 248 - 534 l 8.76 - 18.86 cu. ft. |
| Merkki | Ford |
|---|---|
| Malli | Focus |
| Sukupolvi | Focus Cabriolet II |
| Versio (moottori) | 1.6 Duratec 16V (100 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2006 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2010 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Avoauto |
| Paikkojen lukumäärä | 4 |
| Ovien lukumäärä | 2 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 7.1 l/100 km
33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| CO2-päästöt | 169 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 13.6 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 13.6 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 12.9 s |
| Huippunopeus | 182 km/h 113.09 mph |
| Paino/teho suhde | 14 kg/hv, 71.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 9.3 kg/Nm, 107.3 Nm/tonnia |
| Teho | 100 hv @ 6000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 62.7 hv/l |
| Vääntömomentti | 150 Nm @ 4000 kierrosta/min 110.63 lb.-ft. @ 4000 kierrosta/min |
| Moottorin malli/koodi | HWDA, HWDB, SHDA, SHDB, SHDC |
| Moottorin tilavuus | 1596 sm3 97.39 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 79 mm 3.11 in. |
| Männän liike | 81.4 mm 3.2 in. |
| Puristussuhde | 11:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Paino | 1398 kg 3082.06 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 472 kg 1040.58 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 248 l 8.76 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 534 l 18.86 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Pituus | 4509 mm 177.52 in. |
|---|---|
| Leveys | 1834 mm 72.2 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 1991 mm 78.39 in. |
| Korkeus | 1448 mm 57.01 in. |
| Pyörän perusta | 2640 mm 103.94 in. |
| etuylitys | 875 mm 34.45 in. |
| takaylitys | 994 mm 39.13 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.4 m 34.12 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Renkaan koko | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/40 R18 |
| Vanteen koko | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |