
| De ce tip este caroseria, Ford Focus Cabriolet II? | Decapotabila, 2 Uşi, 4 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 7.1 l/100 km 33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Ford Focus 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 169 g/km CO2 |
| Cât de rapidă este mașina, 2006 Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 182 km/h | 113.09 mph 0-100 km/h: 13.6 sec 0-60 mph: 12.9 sec |
| Care este puterea motorului, Ford Focus Decapotabila 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 100 CP, 150 Nm 110.63 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Ford Focus Decapotabila 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1.6 l 1596 cm3 97.39 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2006 Ford 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 4 |
| Care este sistemul de transmisie, Ford Focus Cabriolet II Decapotabila 2006 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2006 Ford Focus Decapotabila? | 4509 mm 177.52 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2006 Ford Focus Decapotabila? | 1834 mm 72.2 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1398 kg 3082.06 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2006 Ford Focus Cabriolet II 1.6 Duratec 16V (100 Hp)? | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2006 Ford Focus Decapotabila? | 248 - 534 l 8.76 - 18.86 cu. ft. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Ford |
| Model | Focus |
| Generație | Focus Cabriolet II |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 Duratec 16V (100 CP) |
| Anul inceperii productiei | 2006 an |
| Anul opririi productiei | 2010 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Decapotabila |
| Număr de scaune | 4 |
| Număr de uşi | 2 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt | 7.1 l/100 km
33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| Emisii CO2 | 169 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 13.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 13.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 12.9 sec |
| Viteza maximă | 182 km/h 113.09 mph |
| Raport greutate/putere | 14 kg/CP, 71.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 9.3 kg/Nm, 107.3 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 100 CP @ 6000 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 62.7 CP/l |
| Cuplu | 150 Nm @ 4000 rot/min 110.63 lb.-ft. @ 4000 rot/min |
| Model/Cod motor | HWDA, HWDB, SHDA, SHDB, SHDC |
| Volumul motorului | 1596 cm3 97.39 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 79 mm 3.11 in. |
| Cursa cilindrilor | 81.4 mm 3.2 in. |
| Raport de compresie | 11:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1398 kg 3082.06 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 1870 kg 4122.64 lbs. |
| Încarcatura maxima | 472 kg 1040.58 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 248 l 8.76 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 534 l 18.86 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4509 mm 177.52 in. |
| Lăţime | 1834 mm 72.2 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 1991 mm 78.39 in. |
| Înălţime | 1448 mm 57.01 in. |
| Ampatament | 2640 mm 103.94 in. |
| consola frontala | 875 mm 34.45 in. |
| consola spate | 994 mm 39.13 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.4 m 34.12 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Dimensiunea pneurilor | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |