
| De ce tip este caroseria, XPENG GX? | SUV, 5 Uşi, 6 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 6.19 l/100 km 38 US mpg 45.6 UK mpg 16.2 km/l |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 430 km 267.19 mi |
| Care este consumul de energie electrică, XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 16.8 kWh/100 km 27.04 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 200 km/h | 124.27 mph |
| Care este puterea motorului, XPENG GX SUV 2026 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 503 CP, 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 XPENG 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, XPENG GX SUV 2026 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față și cele din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 XPENG GX SUV? | 5265 mm 207.28 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 XPENG GX SUV? | 1999 mm 78.7 in. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | XPENG |
| Model | GX |
| Generație | GX |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T 63.3 kWh (503 CP) 4WD Extended Range Electric |
| Anul inceperii productiei | Martie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 6 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt (WLTC) | 6.19 l/100 km
38 US mpg 45.6 UK mpg 16.2 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 63.3 kWh |
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 430 km 267.19 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 16.8 kWh/100 km
27.04 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 218 CP |
| Cuplu motor electric | 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | YS230XY01G01X |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Asincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 285 CP |
| Cuplu motor electric | 465 Nm 342.97 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ230XY01G01X |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 503 CP |
| Cuplul total al sistemului | 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | DAM15NTE |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5265 mm 207.28 in. |
| Lăţime | 1999 mm 78.7 in. |
| Înălţime | 1800 mm 70.87 in. |
| Ampatament | 3115 mm 122.64 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.8 m 35.43 ft. |
| Adâncime de trecere prin vad | 700 mm 27.56 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față și cele din spate. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 265/45 R21; 265/40 R22 Cauciucuri spate: 265/45 R21; 285/40 R22 |
| Dimensiunea jantelor | Jante frontale: 21; 22 Jante spate: 21; 22 |