
| Korimalli, XPENG GX? | SUV, 5 Ovien, 6 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 6.19 l/100 km 38 US mpg 45.6 UK mpg 16.2 km/l |
| Sähkömoottorin toimintasäde, 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 430 km 267.19 mi |
| Virrankulutus, XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 16.8 kWh/100 km 27.04 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 200 km/h | 124.27 mph |
| Teho, XPENG GX SUV 2026 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 503 hv, 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 XPENG 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, XPENG GX SUV 2026 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | Neliveto. PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etu- ja takapyöriä. |
| Pituus, 2026 XPENG GX SUV? | 5265 mm 207.28 in. |
| Leveys, 2026 XPENG GX SUV? | 1999 mm 78.7 in. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | XPENG |
| Malli | GX |
| Sukupolvi | GX |
| Versio (moottori) | 1.5T 63.3 kWh (503 hv) 4WD Extended Range Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Maaliskuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 6 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (WLTC) | 6.19 l/100 km
38 US mpg 45.6 UK mpg 16.2 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Huippunopeus | 200 km/h 124.27 mph |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 63.3 kWh |
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 430 km 267.19 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 16.8 kWh/100 km
27.04 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | YS230XY01G01X |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Asynkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 285 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 465 Nm 342.97 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ230XY01G01X |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 503 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Polttomoottori | |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | DAM15NTE |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Mitat | |
| Pituus | 5265 mm 207.28 in. |
| Leveys | 1999 mm 78.7 in. |
| Korkeus | 1800 mm 70.87 in. |
| Pyörän perusta | 3115 mm 122.64 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.8 m 35.43 ft. |
| kahluusyvyys | 700 mm 27.56 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa vain generaattoria ilman mekaanista yhteyttä liikkumiseen. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etu- ja takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | Eturenkaat: 265/45 R21; 265/40 R22 Takarenkaat: 265/45 R21; 285/40 R22 |
| Vanteen koko | Etuvanteet: 21; 22 Takavanteet: 21; 22 |