
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, XPENG GX? | SUV , 5 Πόρτες, 6 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 6.19 l/100 km 38 US mpg 45.6 UK mpg 16.2 km/l |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 430 km 267.19 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 16.8 κιλοβατώρα/100 χλμ 27.04 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 200 km/h | 124.27 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, XPENG GX SUV 2026 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 503 Hp, 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 XPENG 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, XPENG GX SUV 2026 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους εμπρός και πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 XPENG GX SUV ? | 5265 mm 207.28 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 XPENG GX SUV ? | 1999 mm 78.7 in. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 XPENG GX 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | XPENG |
| μοντέλο | GX |
| παραγωγή | GX |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5T 63.3 kWh (503 Hp) 4WD Extended Range Electric |
| έναρξη της παραγωγής | Μάρτιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 6 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (WLTC) | 6.19 l/100 km
38 US mpg 45.6 UK mpg 16.2 km/l |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| μέγιστη ταχύτητα | 200 km/h 124.27 mph |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 63.3 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 430 km 267.19 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 16.8 κιλοβατώρα/100 χλμ
27.04 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 218 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | YS230XY01G01X |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Ασύγχρονη |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 285 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 465 Nm 342.97 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ230XY01G01X |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 503 Hp |
| Ροπή συστήματος | 695 Nm 512.61 lb.-ft. |
| Μηχανή εσωτερικής καύσης | |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | DAM15NTE |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| Όγκος και βάρη | |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5265 mm 207.28 in. |
| πλάτος | 1999 mm 78.7 in. |
| ύψος | 1800 mm 70.87 in. |
| μεταξόνιο | 3115 mm 122.64 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.8 m 35.43 ft. |
| βάθος ρηχές | 700 mm 27.56 in. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί μόνο γεννήτρια, χωρίς μηχανική σύνδεση με τη μονάδα κίνησης. Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους εμπρός και πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 265/45 R21; 265/40 R22 Πίσω ελαστικά: 265/45 R21; 285/40 R22 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 21; 22 Πίσω ζάντες: 21; 22 |