
| De ce tip este caroseria, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1? | Dubita, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 6.3-6.8 l/100 km 37.3 - 34.6 US mpg 44.8 - 41.5 UK mpg 15.9 - 14.7 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Toyota Proace City 1.2 Turbo (110 Hp)? | 143-153 g/km CO2 Euro 6E |
| Cât de rapidă este mașina, 2024 Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 174 km/h | 108.12 mph |
| Care este puterea motorului, Toyota Proace City Dubita 2024 1.2 Turbo (110 Hp)? | 110 CP, 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Toyota Proace City Dubita 2024 1.2 Turbo (110 Hp)? | 1.2 l 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2024 Toyota 1.2 Turbo (110 Hp)? | 3, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 Dubita 2024 1.2 Turbo (110 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2024 Toyota Proace City Dubita? | 4403 mm 173.35 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2024 Toyota Proace City Dubita? | 1848 mm 72.76 in. |
| Care este masa maximă admisă, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 2050 kg 4519.48 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2024 Toyota Proace City Dubita? | 597 - 2126 l 21.08 - 75.08 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 6, cutie manuală |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Toyota |
| Model | Proace City |
| Generație | Proace City Verso (facelift 2024) L1 |
| Modificare (Tip motor) | 1.2 Turbo (110 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2024 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Dubita |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil, SCĂZUT (WLTP) | 7.5-7.8 l/100 km
31.4 - 30.2 US mpg 37.7 - 36.2 UK mpg 13.3 - 12.8 km/l |
| Consumul de combustibil, MEDIU (WLTP) | 6.0-6.6 l/100 km
39.2 - 35.6 US mpg 47.1 - 42.8 UK mpg 16.7 - 15.2 km/l |
| Consumul de combustibil, RIDICAT (WLTP) | 5.4-5.8 l/100 km
43.6 - 40.6 US mpg 52.3 - 48.7 UK mpg 18.5 - 17.2 km/l |
| Consumul de combustibil, FOARTE RIDICAT (WLTP) | 6.9-7.3 l/100 km
34.1 - 32.2 US mpg 40.9 - 38.7 UK mpg 14.5 - 13.7 km/l |
| Consumul de combustibil, MIXT (WLTP) | 6.3-6.8 l/100 km
37.3 - 34.6 US mpg 44.8 - 41.5 UK mpg 15.9 - 14.7 km/l |
| Emisii CO2 (WLTP) | 143-153 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Viteza maximă | 174 km/h 108.12 mph |
| Standardul ecologic | Euro 6E |
| Motorul | |
| Putere | 110 CP @ 5500 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 91.7 CP/l |
| Cuplu | 205 Nm @ 1750 rot/min 151.2 lb.-ft. @ 1750 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | HN05 |
| Volumul motorului | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 3 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | OHC |
| Capacitate baie ulei | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă maximă autorizată | 2050 kg 4519.48 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2126 l 75.08 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 61 l 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 150 kg 330.69 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1100 kg 2425.08 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 74 kg 163.14 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4403 mm 173.35 in. |
| Lăţime | 1848 mm 72.76 in. |
| Înălţime | 1837 mm 72.32 in. |
| Ampatament | 2785 mm 109.65 in. |
| Ecartament faţă | 1553 mm 61.14 in. |
| Ecartament spate | 1567 mm 61.69 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie manuală |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 205/60 R16 96H |
| Dimensiunea jantelor | 16 |