
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1? | Μίνιβαν, 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 6.3-6.8 l/100 km 37.3 - 34.6 US mpg 44.8 - 41.5 UK mpg 15.9 - 14.7 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Toyota Proace City 1.2 Turbo (110 Hp)? | 143-153 g/km CO2 Euro 6E |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2024 Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 174 km/h | 108.12 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Toyota Proace City Μίνιβαν 2024 1.2 Turbo (110 Hp)? | 110 Hp, 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Toyota Proace City Μίνιβαν 2024 1.2 Turbo (110 Hp)? | 1.2 l 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2024 Toyota 1.2 Turbo (110 Hp)? | 3, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 Μίνιβαν 2024 1.2 Turbo (110 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2024 Toyota Proace City Μίνιβαν? | 4403 mm 173.35 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2024 Toyota Proace City Μίνιβαν? | 1848 mm 72.76 in. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 2050 κιλά 4519.48 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2024 Toyota Proace City Μίνιβαν? | 597 - 2126 l 21.08 - 75.08 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.2 Turbo (110 Hp)? | 6, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Toyota |
| μοντέλο | Proace City |
| παραγωγή | Proace City Verso (facelift 2024) L1 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.2 Turbo (110 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2024 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Μίνιβαν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| κατανάλωση καυσίμου, Χαμηλή (WLTP) | 7.5-7.8 l/100 km
31.4 - 30.2 US mpg 37.7 - 36.2 UK mpg 13.3 - 12.8 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Μεσαία (WLTP) | 6.0-6.6 l/100 km
39.2 - 35.6 US mpg 47.1 - 42.8 UK mpg 16.7 - 15.2 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Υψηλή (WLTP) | 5.4-5.8 l/100 km
43.6 - 40.6 US mpg 52.3 - 48.7 UK mpg 18.5 - 17.2 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Εξαιρετική υψηλή (WLTP) | 6.9-7.3 l/100 km
34.1 - 32.2 US mpg 40.9 - 38.7 UK mpg 14.5 - 13.7 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου,συνδυασμένη (WLTP) | 6.3-6.8 l/100 km
37.3 - 34.6 US mpg 44.8 - 41.5 UK mpg 15.9 - 14.7 km/l |
| Εκπομπές CO2 (WLTP) | 143-153 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| μέγιστη ταχύτητα | 174 km/h 108.12 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 6E |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 110 Hp @ 5500 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 91.7 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 205 Nm @ 1750 σ.α.λ. 151.2 lb.-ft. @ 1750 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | HN05 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 3 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | OHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα Φίλτρο σωματιδίων |
| Όγκος και βάρη | |
| Μέγιστο βάρος | 2050 κιλά 4519.48 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 2126 l 75.08 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 61 l 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 150 κιλά 330.69 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1100 κιλά 2425.08 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 74 κιλά 163.14 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4403 mm 173.35 in. |
| πλάτος | 1848 mm 72.76 in. |
| ύψος | 1837 mm 72.32 in. |
| μεταξόνιο | 2785 mm 109.65 in. |
| εμπρός ίχνος | 1553 mm 61.14 in. |
| Πίσω ίχνος | 1567 mm 61.69 in. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 6 ταχύτητες, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson |
| Πίσω ανάρτηση | συστροφή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 205/60 R16 96H |
| μέγεθος των ζάντων | 16 |