
| De ce tip este caroseria, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1? | Dubita, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 5.5-5.8 l/100 km 42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Toyota Proace City 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 145-151 g/km CO2 Euro 6E |
| Cât de rapidă este mașina, 2024 Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 186 km/h | 115.58 mph |
| Care este puterea motorului, Toyota Proace City Dubita 2024 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 130 CP, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Toyota Proace City Dubita 2024 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2024 Toyota 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 Dubita 2024 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2024 Toyota Proace City Dubita? | 4403 mm 173.35 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2024 Toyota Proace City Dubita? | 1848 mm 72.76 in. |
| Care este masa maximă admisă, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 2100 kg 4629.71 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2024 Toyota Proace City Dubita? | 597 - 2126 l 21.08 - 75.08 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L1 1.5 D-4D (130 Hp) Automatic? | 8, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Toyota |
| Model | Proace City |
| Generație | Proace City Verso (facelift 2024) L1 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 D-4D (130 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2024 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Dubita |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil, SCĂZUT (WLTP) | 6.4-6.7 l/100 km
36.8 - 35.1 US mpg 44.1 - 42.2 UK mpg 15.6 - 14.9 km/l |
| Consumul de combustibil, MEDIU (WLTP) | 5.3-5.5 l/100 km
44.4 - 42.8 US mpg 53.3 - 51.4 UK mpg 18.9 - 18.2 km/l |
| Consumul de combustibil, RIDICAT (WLTP) | 4.8-5.0 l/100 km
49 - 47 US mpg 58.9 - 56.5 UK mpg 20.8 - 20 km/l |
| Consumul de combustibil, FOARTE RIDICAT (WLTP) | 6.0-6.3 l/100 km
39.2 - 37.3 US mpg 47.1 - 44.8 UK mpg 16.7 - 15.9 km/l |
| Consumul de combustibil, MIXT (WLTP) | 5.5-5.8 l/100 km
42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| Emisii CO2 (WLTP) | 145-151 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Viteza maximă | 186 km/h 115.58 mph |
| Standardul ecologic | Euro 6E |
| Motorul | |
| Putere | 130 CP @ 3750 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 86.7 CP/l |
| Cuplu | 300 Nm @ 1750 rot/min 221.27 lb.-ft. @ 1750 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | YH01 |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | OHC |
| Capacitate baie ulei | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă maximă autorizată | 2100 kg 4629.71 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 597 l 21.08 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2126 l 75.08 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| rezervor de AdBlue | 17 l 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 150 kg 330.69 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 74 kg 163.14 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4403 mm 173.35 in. |
| Lăţime | 1848 mm 72.76 in. |
| Înălţime | 1837 mm 72.32 in. |
| Ampatament | 2785 mm 109.65 in. |
| Ecartament faţă | 1553 mm 61.14 in. |
| Ecartament spate | 1567 mm 61.69 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 205/60 R16 96H; 205/55 R17 95V |
| Dimensiunea jantelor | 16; 17 |