| De ce tip este caroseria, LDV D90 (facelift 2024)? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 9.1 l/100 km 25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/l |
| Cât de ECO este mașina, LDV D90 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | Euro 5 |
| Cât de rapidă este mașina, 2024 D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 175 km/h | 108.74 mph |
| Care este puterea motorului, LDV D90 SUV 2024 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 218 CP, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, LDV D90 SUV 2024 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 2.0 l 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2024 LDV 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, LDV D90 (facelift 2024) SUV 2024 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare. |
| Care este lungimea vehiculului, 2024 LDV D90 SUV? | 5046 mm 198.66 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2024 LDV D90 SUV? | 2016 mm 79.37 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2024 LDV D90 SUV? | 343 - 2382 l 12.11 - 84.12 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 8, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | LDV |
| Model | D90 |
| Generație | D90 (facelift 2024) |
| Modificare (Tip motor) | 2.0TT Diesel (218 CP) 4WD Automatic |
| Anul inceperii productiei | 2024 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 9.1 l/100 km
25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/l |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Viteza maximă | 175 km/h 108.74 mph |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Raport greutate/putere | 10.9 kg/CP, 92 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.7 kg/Nm, 211 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 218 CP |
| Putere pe litru volum de lucru | 109.2 CP/l |
| Cuplu | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | SC20M |
| Volumul motorului | 1996 cm3 121.8 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Dublu turbo (twin-turbo), Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Încarcatura maxima | 730 kg 1609.37 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 343 l 12.11 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2382 l 84.12 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5046 mm 198.66 in. |
| Lăţime | 2016 mm 79.37 in. |
| Înălţime | 1876 mm 73.86 in. |
| Ampatament | 2950 mm 116.14 in. |
| Ecartament faţă | 1644 mm 64.72 in. |
| Ecartament spate | 1664 mm 65.51 in. |
| consola frontala | 971 mm 38.23 in. |
| consola spate | 1125 mm 44.29 in. |
| Garda la sol | 246 mm 9.69 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12 m 39.37 ft. |
| Unghi Abordarea | 29° |
| Unghi de plecare | 24° |
| unghiul de rampă | 21° |
| Adâncime de trecere prin vad | 550 mm 21.65 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Axa rigidă, stabilizator transversal, Arc elicoidal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/60 R18; 265/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 7.5J x 18; 8J x 20 |