| De ce tip este caroseria, LDV D90 (facelift 2024)? | SUV, 5 Uşi, 7 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 9.4 l/100 km 25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Cât de ECO este mașina, LDV D90 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 219 g/km CO2 Euro 5 |
| Care este puterea motorului, LDV D90 SUV 2024 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 220 CP, 410 Nm 302.4 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, LDV D90 SUV 2024 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 2.0 l 1986 cm3 121.19 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2024 LDV 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, LDV D90 (facelift 2024) SUV 2024 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare. |
| Care este lungimea vehiculului, 2024 LDV D90 SUV? | 5046 mm 198.66 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2024 LDV D90 SUV? | 2016 mm 79.37 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 2237-2280 kg 4931.74 - 5026.54 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2024 LDV D90 SUV? | 343 - 2382 l 12.11 - 84.12 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 8, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | LDV |
| Model | D90 |
| Generație | D90 (facelift 2024) |
| Modificare (Tip motor) | 2.0T (220 CP) 4WD Automatic |
| Anul inceperii productiei | 2024 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 7 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 219 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Raport greutate/putere | 10.2 kg/CP, 98.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.5 kg/Nm, 183.3 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 220 CP @ 5500 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 110.8 CP/l |
| Cuplu | 410 Nm @ 2500-3500 rot/min 302.4 lb.-ft. @ 2500-3500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Longitudinal |
| Model/Cod motor | 20A4E |
| Volumul motorului | 1986 cm3 121.19 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 82.5 mm 3.25 in. |
| Cursa cilindrilor | 92.9 mm 3.66 in. |
| Raport de compresie | 11.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2237-2280 kg 4931.74 - 5026.54 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Încarcatura maxima | 820-863 kg 1807.79 - 1902.59 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 343 l 12.11 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2382 l 84.12 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 75 l 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 3000 kg 6613.87 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 300 kg 661.39 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5046 mm 198.66 in. |
| Lăţime | 2016 mm 79.37 in. |
| Înălţime | 1876 mm 73.86 in. |
| Ampatament | 2950 mm 116.14 in. |
| Ecartament faţă | 1644 mm 64.72 in. |
| Ecartament spate | 1664 mm 65.51 in. |
| consola frontala | 971 mm 38.23 in. |
| consola spate | 1125 mm 44.29 in. |
| Garda la sol | 246 mm 9.69 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12 m 39.37 ft. |
| Unghi Abordarea | 29° |
| Unghi de plecare | 24° |
| unghiul de rampă | 21° |
| Adâncime de trecere prin vad | 550 mm 21.65 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din spate permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din față sunt puse în mișcare. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 8 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Axa rigidă, stabilizator transversal, Arc elicoidal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/60 R18; 265/60 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 7.5J x 18 |