| Korimalli, LDV D90 (facelift 2024)? | SUV, 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 9.1 l/100 km 25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/l |
| Päästöt, LDV D90 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | Euro 5 |
| Huippunopeus, 2024 D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 175 km/h | 108.74 mph |
| Teho, LDV D90 SUV 2024 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 218 hv, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, LDV D90 SUV 2024 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 2.0 l 1996 sm3 121.8 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2024 LDV 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, LDV D90 (facelift 2024) SUV 2024 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | Neliveto. Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa pysyvästi takapyöriä, ja tarvittaessa etupyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pituus, 2024 LDV D90 SUV? | 5046 mm 198.66 in. |
| Leveys, 2024 LDV D90 SUV? | 2016 mm 79.37 in. |
| Nettopaino, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Kokonaispaino, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Tavaratila, 2024 LDV D90 SUV? | 343 - 2382 l 12.11 - 84.12 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0TT Diesel (218 Hp) 4WD Automatic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | LDV |
| Malli | D90 |
| Sukupolvi | D90 (facelift 2024) |
| Versio (moottori) | 2.0TT Diesel (218 hv) 4WD Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 9.1 l/100 km
25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Huippunopeus | 175 km/h 108.74 mph |
| Päästönormi | Euro 5 |
| Paino/teho suhde | 10.9 kg/hv, 92 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.7 kg/Nm, 211 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 218 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 109.2 hv/l |
| Vääntömomentti | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, pitkittäin |
| Moottorin malli/koodi | SC20M |
| Moottorin tilavuus | 1996 sm3 121.8 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | Twin Turbo, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä Hiukkassuodatin |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2370 kg 5224.96 lbs. |
| Enimmäispaino | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 730 kg 1609.37 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 343 l 12.11 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2382 l 84.12 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 5046 mm 198.66 in. |
| Leveys | 2016 mm 79.37 in. |
| Korkeus | 1876 mm 73.86 in. |
| Pyörän perusta | 2950 mm 116.14 in. |
| Etupyörän jälki | 1644 mm 64.72 in. |
| Takapyörän jälki | 1664 mm 65.51 in. |
| etuylitys | 971 mm 38.23 in. |
| takaylitys | 1125 mm 44.29 in. |
| Maavara | 246 mm 9.69 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 12 m 39.37 ft. |
| lähestymiskulma | 29° |
| Jättökulma | 24° |
| ylityskulma | 21° |
| kahluusyvyys | 550 mm 21.65 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa pysyvästi takapyöriä, ja tarvittaessa etupyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Jäykkä akseli, Poikittainen vakaaja , Kierrejousi |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/60 R18; 265/50 R20 |
| Vanteen koko | 7.5J x 18; 8J x 20 |