
| De ce tip este caroseria, Infiniti QX65? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Cât de ECO este mașina, Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | LEV4 ULEV40 |
| Care este puterea motorului, Infiniti QX65 SUV 2026 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 268 CP, 388 Nm 286.17 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Infiniti QX65 SUV 2026 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 2.0 l 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Infiniti 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Infiniti QX65 SUV 2026 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare roțile din față permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din spate sunt puse în mișcare. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Infiniti QX65 SUV? | 5052 mm 198.9 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Infiniti QX65 SUV? | 2184 mm 85.98 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 2115-2139 kg 4662.78 - 4715.69 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Infiniti QX65 SUV? | 1014 - 1917 l 35.81 - 67.7 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 9, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Infiniti |
| Model | QX65 |
| Generație | QX65 |
| Modificare (Tip motor) | 2.0 VC-Turbo (268 CP) AWD Automatic |
| Anul inceperii productiei | Martie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Standardul ecologic | LEV4 ULEV40 |
| Raport greutate/putere | 7.9 kg/CP, 126.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.5 kg/Nm, 183.5 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 268 CP @ 5600 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 134.2 CP/l |
| Cuplu | 388 Nm @ 4400 rot/min 286.17 lb.-ft. @ 4400 rot/min |
| Turația maximă a motorului | 6000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | KR20DDET |
| Volumul motorului | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 84 mm 3.31 in. |
| Cursa cilindrilor | 90.1 mm 3.55 in. |
| Raport de compresie | 14:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2115-2139 kg 4662.78 - 4715.69 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Încarcatura maxima | 611-635 kg 1347.02 - 1399.94 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 1014 l 35.81 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1917 l 67.7 cu. ft. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 2722 kg 6000.98 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5052 mm 198.9 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2184 mm 85.98 in. |
| Înălţime | 1770 mm 69.69 in. |
| Ampatament | 2900 mm 114.17 in. |
| Ecartament faţă | 1699 mm 66.89 in. |
| Ecartament spate | 1699 mm 66.89 in. |
| Garda la sol | 149 mm 5.87 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.8 m 38.71 ft. |
| Unghi Abordarea | 14.9° |
| Unghi de plecare | 21° |
| unghiul de rampă | 15.8° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din față permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din spate sunt puse în mișcare. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 9 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 350x30 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate, 330x16 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/50 R20; 265/45 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 8J x 20; 8.5J x 21 |