
| Korimalli, Infiniti QX65? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Päästöt, Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | LEV4 ULEV40 |
| Teho, Infiniti QX65 SUV 2026 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 268 hv, 388 Nm 286.17 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Infiniti QX65 SUV 2026 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 2.0 l 1997 sm3 121.86 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Infiniti 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Infiniti QX65 SUV 2026 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | Neliveto. Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa pysyvästi etupyöriä, ja tarvittaessa takapyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pituus, 2026 Infiniti QX65 SUV? | 5052 mm 198.9 in. |
| Leveys, 2026 Infiniti QX65 SUV? | 2184 mm 85.98 in. |
| Nettopaino, 2026 Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 2115-2139 kg 4662.78 - 4715.69 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Infiniti QX65 SUV? | 1014 - 1917 l 35.81 - 67.7 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Infiniti QX65 2.0 VC-Turbo (268 Hp) AWD Automatic? | 9, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Infiniti |
| Malli | QX65 |
| Sukupolvi | QX65 |
| Versio (moottori) | 2.0 VC-Turbo (268 hv) AWD Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Maaliskuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Päästönormi | LEV4 ULEV40 |
| Paino/teho suhde | 7.9 kg/hv, 126.7 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.5 kg/Nm, 183.5 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 268 hv @ 5600 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 134.2 hv/l |
| Vääntömomentti | 388 Nm @ 4400 kierrosta/min 286.17 lb.-ft. @ 4400 kierrosta/min |
| Suurin moottorin kierrosluku | 6000 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | KR20DDET |
| Moottorin tilavuus | 1997 sm3 121.86 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 84 mm 3.31 in. |
| Männän liike | 90.1 mm 3.55 in. |
| Puristussuhde | 14:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2115-2139 kg 4662.78 - 4715.69 lbs. |
| Enimmäispaino | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 611-635 kg 1347.02 - 1399.94 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 1014 l 35.81 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1917 l 67.7 cu. ft. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 2722 kg 6000.98 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5052 mm 198.9 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2184 mm 85.98 in. |
| Korkeus | 1770 mm 69.69 in. |
| Pyörän perusta | 2900 mm 114.17 in. |
| Etupyörän jälki | 1699 mm 66.89 in. |
| Takapyörän jälki | 1699 mm 66.89 in. |
| Maavara | 149 mm 5.87 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.8 m 38.71 ft. |
| lähestymiskulma | 14.9° |
| Jättökulma | 21° |
| ylityskulma | 15.8° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa pysyvästi etupyöriä, ja tarvittaessa takapyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 9 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 350x30 mm |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt , 330x16 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/50 R20; 265/45 R21 |
| Vanteen koko | 8J x 20; 8.5J x 21 |