
| De ce tip este caroseria, Hycan A06? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 550A 63 kWh (184 Hp)? | 550 km 341.75 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 12.5 kWh/100 km 20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2022 A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph |
| Care este puterea motorului, Hycan A06 Sedan 2022 550A 63 kWh (184 Hp)? | 184 CP, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hycan A06 Sedan 2022 550A 63 kWh (184 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2022 Hycan A06 Sedan? | 4965 mm 195.47 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2022 Hycan A06 Sedan? | 1920 mm 75.59 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2022 Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 1690 kg 3725.81 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2022 Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 2090 kg 4607.66 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2022 Hycan A06 Sedan? | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2022 Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Hycan |
|---|---|
| Model | A06 |
| Generație | A06 |
| Modificare (Tip motor) | 550A 63 kWh (184 CP) |
| Anul inceperii productiei | Decembrie, 2022 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Raport greutate/putere | 9.2 kg/CP, 108.9 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 7.5 kg/Nm, 133.1 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 63 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 550 km 341.75 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 12.5 kWh/100 km
20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 184 CP |
| Cuplu motor electric | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ180XS116 |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 184 CP |
| Cuplul total al sistemului | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1690 kg 3725.81 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2090 kg 4607.66 lbs. |
| Încarcatura maxima | 400 kg 881.85 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Lungime | 4965 mm 195.47 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1920 mm 75.59 in. |
| Înălţime | 1520 mm 59.84 in. |
| Ampatament | 2850 mm 112.2 in. |
| Ecartament faţă | 1640 mm 64.57 in. |
| Ecartament spate | 1640 mm 64.57 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.217 |
| Unghi Abordarea | 12° |
| Unghi de plecare | 16° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/45 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 18 |