
| Korimalli, Hycan A06? | Sedan , 4 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 550A 63 kWh (184 Hp)? | 550 km 341.75 mi |
| Virrankulutus, Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 12.5 kWh/100 km 20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2022 A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph |
| Teho, Hycan A06 Sedan 2022 550A 63 kWh (184 Hp)? | 184 hv, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Vetotapa, Hycan A06 Sedan 2022 550A 63 kWh (184 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2022 Hycan A06 Sedan ? | 4965 mm 195.47 in. |
| Leveys, 2022 Hycan A06 Sedan ? | 1920 mm 75.59 in. |
| Nettopaino, 2022 Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 1690 kg 3725.81 lbs. |
| Kokonaispaino, 2022 Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 2090 kg 4607.66 lbs. |
| Tavaratila, 2022 Hycan A06 Sedan ? | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2022 Hycan A06 550A 63 kWh (184 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Hycan |
|---|---|
| Malli | A06 |
| Sukupolvi | A06 |
| Versio (moottori) | 550A 63 kWh (184 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Joulukuu, 2022 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Sedan |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 4 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| Paino/teho suhde | 9.2 kg/hv, 108.9 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 7.5 kg/Nm, 133.1 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 63 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 550 km 341.75 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 12.5 kWh/100 km
20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 184 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ180XS116 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 184 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Paino | 1690 kg 3725.81 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2090 kg 4607.66 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 400 kg 881.85 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Pituus | 4965 mm 195.47 in. |
|---|---|
| Leveys | 1920 mm 75.59 in. |
| Korkeus | 1520 mm 59.84 in. |
| Pyörän perusta | 2850 mm 112.2 in. |
| Etupyörän jälki | 1640 mm 64.57 in. |
| Takapyörän jälki | 1640 mm 64.57 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.217 |
| lähestymiskulma | 12° |
| Jättökulma | 16° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/45 R18 |
| Vanteen koko | 18 |