
| De ce tip este caroseria, Hycan A06? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 560 km 347.97 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2022 A06 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 3.7 sec 0-60 mph: 3.5 sec |
| Care este puterea motorului, Hycan A06 Sedan 2022 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 462 CP, 534 Nm 393.86 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hycan A06 Sedan 2022 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2022 Hycan A06 Sedan? | 4965 mm 195.47 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2022 Hycan A06 Sedan? | 1920 mm 75.59 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2022 Hycan A06 Sedan? | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2022 Hycan A06 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Hycan |
|---|---|
| Model | A06 |
| Generație | A06 |
| Modificare (Tip motor) | Performance 71 kWh (462 CP) AWD |
| Anul inceperii productiei | Decembrie, 2022 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 3.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 3.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 3.5 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Capacitatea brută a bateriei | 71 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 560 km 347.97 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 218 CP |
| Cuplu motor electric | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 245 CP |
| Cuplu motor electric | 309 Nm 227.91 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 462 CP |
| Cuplul total al sistemului | 534 Nm 393.86 lb.-ft. |
| Volumul minim al portbagajului | 413 l 14.58 cu. ft. |
|---|
| Lungime | 4965 mm 195.47 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1920 mm 75.59 in. |
| Înălţime | 1520 mm 59.84 in. |
| Ampatament | 2850 mm 112.2 in. |
| Ecartament faţă | 1640 mm 64.57 in. |
| Ecartament spate | 1640 mm 64.57 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.217 |
| Unghi Abordarea | 12° |
| Unghi de plecare | 16° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/40 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 19 |