
| De ce tip este caroseria, Honda Civic IV Hatchback? | Hatchback, 3 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Honda Civic Hatchback 1987 1.4 L (90 Hp)? | 90 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Honda Civic IV Hatchback Hatchback 1987 1.4 L (90 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 1987 Honda Civic Hatchback? | 3991 mm 157.13 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1987 Honda Civic Hatchback? | 1686 mm 66.38 in. |
| Marcă | Honda |
|---|---|
| Model | Civic |
| Generație | Civic IV Hatchback |
| Modificare (Tip motor) | 1.4 L (90 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1987 an |
| Anul opririi productiei | 1991 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 3 |
| Tipul de combustibil | Benzină |
|---|
| Putere | 90 CP |
|---|---|
| Model/Cod motor | D14A1 |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Volumul rezervorului | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
|---|---|
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lungime | 3991 mm 157.13 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1686 mm 66.38 in. |
| Înălţime | 1330 mm 52.36 in. |
| Ampatament | 2500 mm 98.43 in. |
| Ecartament faţă | 1450 mm 57.09 in. |
| Ecartament spate | 1450 mm 57.09 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.33 |