
| De ce tip este caroseria, Ford Focus Cabriolet II? | Decapotabila, 2 Uşi, 4 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Ford Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 5.9 l/100 km 39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Ford Focus 2.0 TDCi (136 Hp)? | 156 g/km CO2 |
| Cât de rapidă este mașina, 2006 Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 205 km/h | 127.38 mph 0-100 km/h: 10.3 sec 0-60 mph: 9.8 sec |
| Care este puterea motorului, Ford Focus Decapotabila 2006 2.0 TDCi (136 Hp)? | 136 CP, 340 Nm 250.77 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Ford Focus Decapotabila 2006 2.0 TDCi (136 Hp)? | 2.0 l 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2006 Ford 2.0 TDCi (136 Hp)? | 4 |
| Care este sistemul de transmisie, Ford Focus Cabriolet II Decapotabila 2006 2.0 TDCi (136 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2006 Ford Focus Decapotabila? | 4509 mm 177.52 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2006 Ford Focus Decapotabila? | 1834 mm 72.2 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2006 Ford Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 1551-1555 kg 3419.37 - 3428.19 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2006 Ford Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 2045 kg 4508.45 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2006 Ford Focus Decapotabila? | 248 - 534 l 8.76 - 18.86 cu. ft. |
| Marcă | Ford |
|---|---|
| Model | Focus |
| Generație | Focus Cabriolet II |
| Modificare (Tip motor) | 2.0 TDCi (136 CP) |
| Anul inceperii productiei | 2006 an |
| Anul opririi productiei | 2010 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Decapotabila |
| Număr de scaune | 4 |
| Număr de uşi | 2 |
| Consumul de combustibil - urban | 7.7 l/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt | 5.9 l/100 km
39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 km/l |
| Emisii CO2 | 156 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 10.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 10.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 9.8 sec |
| Viteza maximă | 205 km/h 127.38 mph |
| Raport greutate/putere | 11.4 kg/CP, 87.7 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.6 kg/Nm, 219.2 Nm/tonă |
| Putere | 136 CP @ 4000 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 68.1 CP/l |
| Cuplu | 340 Nm @ 2000 rot/min 250.77 lb.-ft. @ 2000 rot/min |
| Model/Cod motor | G6DA, G6DB, G6DD |
| Volumul motorului | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm 3.35 in. |
| Cursa cilindrilor | 88 mm 3.46 in. |
| Raport de compresie | 18:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 8.4 l 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Masă proprie | 1551-1555 kg 3419.37 - 3428.19 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2045 kg 4508.45 lbs. |
| Încarcatura maxima | 490-494 kg 1080.27 - 1089.08 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 248 l 8.76 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 534 l 18.86 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 52.7 l 13.92 US gal | 11.59 UK gal |
| Lungime | 4509 mm 177.52 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1834 mm 72.2 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 1991 mm 78.39 in. |
| Înălţime | 1448 mm 57.01 in. |
| Ampatament | 2640 mm 103.94 in. |
| consola frontala | 875 mm 34.45 in. |
| consola spate | 994 mm 39.13 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.4 m 34.12 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Dimensiunea pneurilor | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |