
| Korimalli, Chery Tiggo 9 (Global version)? | SUV, 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.4 l/100 km 168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| Päästöt, Chery Tiggo 9 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 32 g/km CO2 |
| Sähkömoottorin toimintasäde, CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 170 km 105.63 mi |
| Virrankulutus, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 19 kWh/100 km 30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Teho, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 428 hv, 580 Nm 427.79 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Chery CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Chery Tiggo 9 (Global version) SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | Neliveto. PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etupyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. |
| Pituus, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 4800 mm 188.98 in. |
| Leveys, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 1930 mm 75.98 in. |
| Nettopaino, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 2220 kg 4894.26 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 2886 kg 6362.54 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 448 - 2065 l 15.82 - 72.92 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 3, automaattinen vaihdelaatikko DHT |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Chery |
| Malli | Tiggo 9 |
| Sukupolvi | Tiggo 9 (Global version) |
| Versio (moottori) | CSH 1.5T (428 hv) Plug-in Hybrid AWD DHT |
| Tuotannon aloitusvuosi | Tammikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 1.4 l/100 km
168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| CO2-päästöt (NEDC) | 32 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Paino/teho suhde | 5.2 kg/hv, 192.8 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 3.8 kg/Nm, 261.3 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 34 kWh |
| Akun teknologia | Litium-ioni (Li-Ion) |
| Akun sijainti | Lattian alla, takaistuinten alla |
| Toimintasäde sähköllä (NEDC) | 170 km 105.63 mi |
| Sähkönkulutus (NEDC) | 19 kWh/100 km
30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 102 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 170 Nm 125.39 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Edessä, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 122 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Integroitu vaihteistoon |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 3 | |
| Sähkömoottorin teho | 238 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 428 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 580 Nm 427.79 lb.-ft. |
| Polttomoottori | |
| Teho | 143 hv |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 95.4 hv/l |
| Vääntömomentti | 215 Nm 158.58 lb.-ft. |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2220 kg 4894.26 lbs. |
| Enimmäispaino | 2886 kg 6362.54 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 666 kg 1468.28 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2065 l 72.92 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 70 l 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 75 kg 165.35 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4800 mm 188.98 in. |
| Leveys | 1930 mm 75.98 in. |
| Korkeus | 1730 mm 68.11 in. |
| Pyörän perusta | 2750 mm 108.27 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Kaksi sähkömoottoria liikuttavat etupyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 3 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko DHT |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/50 R20 |
| Vanteen koko | 20 |