
| Hvilken type er karosseriet, Chery Tiggo 9 (Global version)? | SUV, 5 dører, 7 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.4 l/100 km 168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| Hvor øko er bilen, Chery Tiggo 9 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 32 g/km CO2 |
| Hor langt går bilen bare på strøm, CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 170 km 105.63 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 19 kWh/100 km 30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Hva er motorens effekt, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 428 hk, 580 Hm 427.79 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Chery Tiggo 9 SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 1.5 l 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Chery CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Chery Tiggo 9 (Global version) SUV 2026 CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | Firehjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. En elektrisk motor driver bakhjulene. To elektriske motorer driver forhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 4800 mm 188.98 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 1930 mm 75.98 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 2220 kg 4894.26 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 2886 kg 6362.54 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Chery Tiggo 9 SUV? | 448 - 2065 l 15.82 - 72.92 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Chery Tiggo 9 (Global version) CSH 1.5T (428 Hp) Plug-in Hybrid AWD DHT? | 3, automatisk girkasse DHT |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Chery |
| modell | Tiggo 9 |
| Generasjon | Tiggo 9 (Global version) |
| Modifikasjon (motor) | CSH 1.5T (428 hk) Plug-in Hybrid AWD DHT |
| Første år av produksjon | Januar, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 7 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 1.4 l/100 km
168 US mpg 201.8 UK mpg 71.4 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 32 g/km |
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Motsvarighet vekt/effekt | 5.2 kg/hk, 192.8 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.8 kg/Hm, 261.3 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 34 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Batteriplassering | Under gulvet, under baksetene |
| Elektrisk rekkevidde (NEDC) | 170 km 105.63 mi |
| Energiforbruk (NEDC) | 19 kWh/100 km
30.58 kWh/100 mi 110 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 102 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 170 Hm 125.39 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | På framsiden, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 122 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 220 Hm 162.26 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Integrert i girkassen |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 3 | |
| Effekt elektrisk motor | 238 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 310 Hm 228.64 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 428 hk |
| System dreiemoment | 580 Hm 427.79 lb.-ft. |
| Intern forbrenningsmotor | |
| Motoreffekt | 143 hk |
| Effekt per liter slagvolum | 95.4 hk/l |
| Dreiemoment | 215 Hm 158.58 lb.-ft. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motorvolum | 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2220 kg 4894.26 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2886 kg 6362.54 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 666 kg 1468.28 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 2065 l 72.92 cu. ft. |
| Drivstofftank | 70 l 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4800 mm 188.98 in. |
| Bredde | 1930 mm 75.98 in. |
| Høyde | 1730 mm 68.11 in. |
| Akselavstand | 2750 mm 108.27 in. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. En elektrisk motor driver bakhjulene. To elektriske motorer driver forhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 3 trinns, automatisk girkasse DHT |
| framsuspensjon | uavhengig McPherson |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 245/50 R20 |
| Felgstørrese | 20 |